Nowelizacja kodeksu pracy, modyfikacja karty nauczyciela i ustawy prawo oświatowe. Przygotowanie do nadchodzących zmian

Szkolenie online

FORMULARZ REJESTRACYJNY ZNAJDUJE SIĘ NA DOLE STRONY

→ Prosimy o podawanie w zgłoszeniach e-maili, z których korzystacie Państwo na co dzień – na te adresy będziemy wysyłać bezpośredni link do szkolenia online. Link do webinaru otrzymasz dzień przed szkoleniem.
→ Aby dołączyć do spotkania, należy przed szkoleniem kliknąć w przesłany link oraz wypełnić pola tekstowe: imię oraz adres mailowy.
→ Po wypełnieniu pól zostaniesz przekierowany do okna w którym zostanie wyświetlony obraz z kamery wykładowcy, prezentacja oraz czat za pomocą którego możesz się kontaktować z prowadzącym i innymi uczestnikami.
→ Po szkoleniu otrzymasz link do materiałów przygotowanych przez trenera, elektroniczny certyfikat oraz fakturę.

Przygotujcie się na zmiany w przepisach prawa pracy i prawa oświatowego.
W legislacji są projekty zmian do przepisów Kodeksu pracy, Nowego Ładu, Karty Nauczyciela, Prawa oświatowego i rozporządzeń wykonawczych do tych ustaw.

W czasie szkolenia dostarczymy Wam niezbędnej wiedzy o nadchodzących zmianach.

1.Zapoznanie z projektami ustaw, które są planowane do wprowadzenia w kolejnym roku – Kodeks pracy, Nowy Ład, Karta Nauczyciela, Prawo oświatowe.

• Uczestnicy zostaną zapoznani z udostępnionymi przez ustawodawcę projektami ustaw zamieszczonych na stronach rządowego centrum legislacji oraz poszczególnych ministerstw.

2. Zmiany prawa pracy. Ustawa Kodeks pracy i Nowy ład.

• Usankcjonowanie pracy zdalnej- zmiany w umowie o pracę. Bezpieczeństwo pracownika pracującego zdalnie – odpowiedzialność.
  • Wprowadzenie elastycznego czasu pracy dla wybranych grup pracowników.
  • Pracodawca przeprowadza wyrywkową kontrolę trzeźwości pracowników – zasady,
  • Zmiany w długości zasiłków chorobowych pracowników i osób po rozwiązaniu stosunku pracy.

3. Zmiany w pragmatyce zawodowej nauczycieli i ich wpływ na politykę kadrową.

• Zmiany w wynagrodzeniach nauczycieli – nowe stawki wynagrodzenia zasadniczego i średniorocznego,
  • Nowe składniki wynagrodzeń – dodatki za specjalizację,
  • Obniżenie odpisu na ZFŚS.
  • Zmiany w pensum nauczycieli szkół,
  • Nowa koncepcja awansu zawodowego i oceny pracy nauczyciela,
  • Urlopy nauczycieli szkół po nowemu – jak obliczać i udzielać.

4. Zmiany w Prawie oświatowym.

• Nowe zasady pracy komisji konkursowych,
  • Nowe warunki powierzania stanowisk dyrektora w trybie bezkonkursowym,
  • Odpowiedzialność dyrektora przed Kuratorium Oświaty – nowe zasady,
  • Nowe zasady odpowiedzialności karnej dyrektorów.

Prowadzący: Dorota Pierzyńska

Trenerka z wieloletnim doświadczeniem zawodowym – praca na szczeblu administracji oświatowej. Współtwórczyni i dyrektorka jednego z pierwszych Centrum Usług Wspólnych. Prowadziła również wykłady w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji w Poznaniu na kierunku Zarządzanie oświatą. Wykwalifikowana wnioskodawczyni i koordynatorka projektów unijnych. Cały czas doskonali swój warsztat pracy. Prowadzi szkolenia, kursy i doradztwo m.in. z zakresu ruchu kadrowego, godzin ponadwymiarowych, arkuszy organizacyjnych, subwencji oświatowej oraz PPK.

Zapisz się na to szkolenie

Wybierz termin, aby przejść do formularza rejestracji