Kontrola dotacji podmiotowych w systemie oświaty – sprawnie i skutecznie.

Szkolenie online

FORMULARZ REJESTRACYJNY ZNAJDUJE SIĘ NA DOLE STRONY

→ Prosimy o podawanie w zgłoszeniach e-maili, z których korzystacie Państwo na co dzień – na te adresy będziemy wysyłać bezpośredni link do szkolenia online. Link do webinaru otrzymasz dzień przed szkoleniem.
→ Aby dołączyć do spotkania, należy przed szkoleniem kliknąć w przesłany link oraz wypełnić pola tekstowe: imię oraz adres mailowy.
→ Po wypełnieniu pól zostaniesz przekierowany do okna w którym zostanie wyświetlony obraz z kamery wykładowcy, prezentacja oraz czat za pomocą którego możesz się kontaktować z prowadzącym i innymi uczestnikami.
→ Po szkoleniu otrzymasz link do materiałów przygotowanych przez trenera, elektroniczny certyfikat oraz fakturę.

Szanowni Państwo

Publiczne środki finansowe przekazywane w formie dotacji jednostkom oświatowym prowadzonym przez podmioty inne niż JST podlegają obowiązkowi ich rozliczenia i kontroli.
Pracownik, który przeprowadza kontrolę musi dobrze znać podstawy prawne pobrania
i wykorzystania dotacji oraz zasady prowadzenia kontroli.

Zapraszam Państwa na szkolenie, które ma na celu przygotowanie jego uczestników
do sprawnego i skutecznego przeprowadzenia kontroli dotacji podmiotowych przekazanych jednostkom oświatowym prowadzonym przez podmioty inne niż JST.

1. Podstawy prawne kontrolowania dotacji udzielanych z budżetu JST- obowiązek czy prawo?
  2. Zakres kontroli dotacji na gruncie ustawy o finansowaniu zadań oświatowych.
  3. Tryb kontroli dotacji przyjęty w uchwale JST – wzór zapisów w uchwale.
  4. Planowanie i przeprowadzenie kontroli – praktyczne wskazówki – wzory dokumentów.
  5. Uprawnienia osób kontrolujących, w tym prawo do przetwarzania danych osobowych.
  6. Obowiązki i uprawnienia osób kontrolowanych.
  7. Tryb działania po zakończeniu kontroli – wzory dokumentów.
  8. Tryb działania w przypadku ustalenia kwot do zwrotu – uprawnienia organu kontrolowanego.
  9. Wykaz aktualnych orzeczeń z zakresu prawidłowości pobrania i wykorzystania dotacji.

Prowadzący: Liliana Zientecka

Trenerka, legitymująca się uprawnieniami do prowadzenia szkoleń dla dorosłych (Edukator Nr MEN 1012E/888/2001), posiada wieloletnie doświadczenie zawodowym na wszystkich szczeblach administracji oświatowej (dyrektor szkoły, wizytator, pracownik administracji samorządowej). Autorka wielu publikacji i projektów szkoleniowych z zakresu prawa oświatowego i budowania kultury skutecznego zarządzania oświatą. Specjalizuje się w trzech obszarach tematycznych: implikacja nowego prawa oświatowego, finansowanie zadań oświatowych i budowanie lokalnych systemów wsparcia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W październiku 2017 r. powołana przez Ministra Edukacji Narodowej w skład Zespołu ds. opracowania modelu kształcenia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Zapisz się na to szkolenie

Wybierz termin, aby przejść do formularza rejestracji

Proszę wprowadzić prawidłowy adres email Proszę uzupełnić to pole.
Proszę o akceptację tego pola.
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email