ABC Polskiego Ładu – zmiany dla pracowników oświaty

Szkolenie online

FORMULARZ REJESTRACYJNY ZNAJDUJE SIĘ NA DOLE STRONY

→ Prosimy o podawanie w zgłoszeniach e-maili, z których korzystacie Państwo na co dzień – na te adresy będziemy wysyłać bezpośredni link do szkolenia online. Link do webinaru otrzymasz dzień przed szkoleniem.
→ Aby dołączyć do spotkania, należy przed szkoleniem kliknąć w przesłany link oraz wypełnić pola tekstowe: imię oraz adres mailowy.
→ Po wypełnieniu pól zostaniesz przekierowany do okna w którym zostanie wyświetlony obraz z kamery wykładowcy, prezentacja oraz czat za pomocą którego możesz się kontaktować z prowadzącym i innymi uczestnikami.
→ Po szkoleniu otrzymasz link do materiałów przygotowanych przez trenera, elektroniczny certyfikat oraz fakturę.

Od 1 stycznia 2022 r. weszły w życie przepisy Polskiego Ładu. Jaki wpływ mają one na wysokość naszych wynagrodzeń? Czy w trakcie roku można zmienić deklaracje podatkowe?

Zapoznamy Państwa z nową skalą podatkową, kwotą wolną od podatku. Dowiecie się, jakie są koszty uzyskania przychodu, ulgi – dla klasy średniej, na dzieci 4+, dla pracowników uprawnionych, a niepobierających świadczeń emerytalnych. Omówione zostaną wzory oświadczeń i wniosków pracowników. Przekażemy także informacje ważne dla zatrudnionych na umowie o pracę u jednego lub kilku pracodawców.

1. Zapoznanie z ustawą podatkową

• Podstawa prawna – Ustawa z dnia 29 października 2021 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 2105)

2. Nowa skala podatkowa i kwota wolna od podatku

• Omówienie nowych wysokości progów podatkowych i kwoty wolnej od podatku

3. Nowe zasady odliczania składki zdrowotnej

• Składka zdrowotna – nowe zasady jej ustalania i odliczania

4. Kto zyska, a kto straci na nowym prawie podatkowym?

• Przykłady obliczeń wynagrodzeń „po staremu” i „po nowemu”
  • Porównania

5. Koszty uzyskania przychodu

• Omówienie zastosowania odliczenia kosztów dla pracowników miejscowych i zamiejscowych oraz zatrudnionych na jednej lub kilku umowach o pracę

6. Ulga dla klasy średniej

• Warunki i możliwości skorzystania z ulgi dla klasy średniej
  • Czy i kiedy ulgę będzie trzeba oddać
  • Oświadczenie pracownika

7. Ulga dla rodzin 4+

• Ulga stosowana dla rodzin z co najmniej 4 dzieci na utrzymaniu
  • Warunki korzystania
  • Oświadczenie pracownika

8. Ulga dla pracujących, uprawnionych do świadczeń ZUS

• Kiedy można zastosować ulgę?
  • Lista uprawnionych
  • Wniosek pracownika

Prowadzący: Dorota Pierzyńska

Trenerka z wieloletnim doświadczeniem zawodowym – praca na szczeblu administracji oświatowej. Współtwórczyni i dyrektorka jednego z pierwszych Centrum Usług Wspólnych. Prowadziła również wykłady w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji w Poznaniu na kierunku Zarządzanie oświatą. Wykwalifikowana wnioskodawczyni i koordynatorka projektów unijnych. Cały czas doskonali swój warsztat pracy. Prowadzi szkolenia, kursy i doradztwo m.in. z zakresu ruchu kadrowego, godzin ponadwymiarowych, arkuszy organizacyjnych, subwencji oświatowej oraz PPK.

Zapisz się na to szkolenie

Wybierz termin, aby przejść do formularza rejestracji