Nauczyciel, rodzic, uczeń – sprzymierzeńcy w edukacji i wychowaniu

Zadaniem placówki edukacyjnej jest przede wszystkim uczenie – przekazywanie dzieciom wiedzy z różnych dziedzin oraz sposobów jej zdobywania. Naturalnym sojusznikiem nauczycieli w tym zadaniu powinni być rodzice/opiekunowie ucznia. Jak sprawić, aby i oni potraktowali swoje powinności w zakresie edukacji dziecka jako priorytet? Jak przekonać, że to jak środowisko domowe traktuje wypełnianie obowiązku szkolnego ma kluczowe znaczenie dla sukcesu edukacyjnego dziecka?  Podczas szkolenia uczestnicy poznają mechanizmy i praktyczne zastosowania technik włączających rodziców we współpracę ze szkołą i kadrą pedagogiczną.

1. Nauczyciel, rodzic, uczeń – nieoczekiwana zmiana ról.
  2. Przegląd zadań wg aktualnej polityki oświatowej.
  3. Techniki skutecznej komunikacji w odniesieniu do kontaktów nauczyciel -rodzic.
  4. Kluczowe elementy wpływające na jakość komunikacji z rodzicami.
  5. Zbudowanie planu stworzenia partnerskich relacji z rodzicami.
  6. Przegląd scenariuszy spotkań z rodzicami budujących partnerskie relacje.