Przygoda z kodowaniem w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej

Uczestnicy poznają możliwości pracy z zestawem do budowy robotów oraz system do programowania. Zajęcia zaczynamy od wprowadzenia w tematykę konstrukcji. Kolejna część zajęć poświęcona będzie budowie na podstawie instrukcji wyświetlonej na ekranie komputera. Następnie przechodzimy do programowania zbudowanych konstrukcji wykorzystując prosty język programowania graficznego. Ostatnia część zajęć to czas na eksperymenty, przebudowy, próby rozwiązania problemów zadanych przez prowadzącego.

Umiejętności nabyte podczas szkolenia przez nauczycieli:

• Metodyka prowadzenia zajęć dla uczniów z programowania i robotyki
  • Rozwijanie myślenia algorytmicznego u uczniów zgodnie z nową podstawą programową.
  • Wdrażanie uczniów do programowania z wykorzystaniem robotów edukacyjnych
  • Praca z uczniem zdolnym

Program spotkania:

• Omówienie podstawy programowej, ze szczególnym uwzględnieniem sterowania robotem i programowania
  • Po co programowanie dziecku?
  • Poznanie aplikacji i edukacyjnej gra planszowej Scottie Go!
  • Budowa robota z Lego Boost
  • Programowanie robota
  • Budowa prostej konstrukcji z wykorzystaniem robota z WeDo 2.0
  • Programowanie robota
  • Omówienie warsztatów z podstaw programowania z wykorzystaniem robotów edukacyjnych.