Nauczanie zdalne na platformie MS Teams

Cele szkolenia:

Zdobycie umiejętności przygotowania i prowadzenia lekcji z wykorzystaniem programu MS Teams, zapoznanie z funkcjami MS Teams ułatwiającymi zdalną organizację pracy szkoły.

Uczestnicy:

1. Poznają strukturę i możliwości wynikające z korzystania z MS Teams.
  2. Zapoznają się z możliwymi formami prowadzenia lekcji on-line poprze platformę MS Teams.
  3. Zapoznają się z funkcjami umożliwiającymi: współdzielenie plików z uczniami, organizację notatek z lekcji oraz przydzielanie i odbieranie prac domowych.
  4. Zaplanują zajęcia online z wykorzystaniem możliwości platformy.
  5. Zaplanują pracę domowa opartą na MS Teams.
  6. Zapoznają się z funkcjami MS Teams  wspomagającymi organizację pracy Rady Pedagogicznej i zespołów nauczycielskich.

1. Wstęp do MS Teams.
  2. Logowanie do Teams i struktura programu.
  3. Lekcje i spotkania on-line.
  4. Nawiązywanie połączenia, zasady pracy on-line, formy pracy on-line.
  5. Funkcje MS Teams związane z prowadzeniem zajęć.
  6. Tworzenie notatek i współdzielenie dokumentów podczas lekcji.
  7. Zadania domowe w MS Teams Zadawanie i odbieranie prac domowych, formy zadań domowych.
  8. Organizacja szkoły i spotkania nauczycielskie.
  9. Zastosowanie MS Teams w organizowaniu dokumentacji i spotkań zespołów nauczycielskich.

Prowadzący: Tomasz Remiszewski

Tomasz Remiszewski – wieloletni wicedyrektor szkoły, nauczyciel geografii i języka angielskiego z dwudziestoletnim doświadczeniem. Specjalizuje się w nauczaniu dwujęzycznym i nowoczesnych technikach nauczania: wykorzystaniu nowoczesnych technologii informatycznych oraz metody projektu. Od ponad 10 lat prowadzi praktyczne warsztaty dla nauczycieli oraz kadry kierowniczej. Promuje wykorzystanie nowoczesnych technologii w efektywnym zarządzaniu szkołą ostatnio z powodzeniem wdrożył w swojej szkole MS Teams i tym doświadczeniem chętnie się z Państwem podzieli podczas proponowanego webinaru.