Ochrona danych osobowych w codziennej pracy szkoły

Ustawa o ochronie danych osobowych obowiązuje już od 1997roku. Jak wykazują jednak kontrole przeprowadzane przez GIODO w placówkach oświatowych wciąż niedostatecznie chronimy dane uczniów, rodziców i nauczycieli.
Celem szkolenia jest uświadomienie dyrektorom i innym pracownikom szkoły zasad, obowiązujących w tym zakresie.
Opinie uczestników :
1. „Bardzo ciekawe i potrzebne szkolenie. Wiele cennych informacji potrzebnych w codziennej pracy nauczyciela. Duży ukłon w stronę wykładowczyni, która w niezwykle przystępny sposób tłumaczyła zawiłości prawne dotyczące zagadnień szkolenia.”
2. „Szkolenie przeprowadzone bardzo konkretnie, rzeczowo. Przekazano nam wiele ciekawych informacji, przykładów potrzebnych i ważnych w pracy nauczyciela.
Program szkolenia :
  • Akty prawne regulujące ochronę danych osobowych.
  • Podstawowe pojęcia, prawo do prywatności
  • Dyrektor szkoły jako administrator danych osobowych – obowiązki.
  • Udostępnianie danych innym podmiotom lub wykorzystywanie ich w celu innym, niż ten dla którego zostały zebrane.
  • Dane osobowe z grupy sensytywnych podlegające szczególnej ochronie.
  • Doraźne zbiory danych osobowych.
  • Uprawnienia GIODO.

Formularz zamknięte - zarządzanie placówką