Metody aktywizujące w realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego

Aktywność w edukacji przedszkolnej jest jednym z najważniejszych obszarów warunkujących prawidłowy rozwój dziecka w wieku przedszkolnym. W realizacji tego zadania służą metody aktywizujące. W podejściu aktywizującym w centrum uwagi znajduje się nie nauczyciel lecz wychowanek i jego własny proces uczenia się.
Metody aktywizujące są narzędziem, za pomocą którego sprawnie możemy realizować wymagania nowej podstawy programowej. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów proponujemy Państwu warsztaty szkoleniowe, w trakcie których poznacie metody, które wzbogacą warsztat pracy nauczyciela w przedszkolu.

Program szkolenia :
•    Kiedy metoda pracy jest metoda aktywizującą dzieci?
•    Efektywne metody – symulacje zajęć.
•    Elementy metody dobrego startu, pedagogiki zabawy i metody Weroniki Scherborne.
•    Podstawa programowa i jej realizacja w kontekście aktywnych metod pracy.
•    Scenariusze zajęć pobudzające kreatywność, przełamujące opory i rozwijające wyobraźnię.

przedszkole-cudowny czas

Centrum