Czy warto organizować szkoleniowe rady pedagogiczne pod koniec roku szkolnego?

22 maja 2023
Zespół A-Z

Rozmawiając z Wami codziennie, szczególnie w ostatnim czasie, często słyszymy, że końcówka roku szkolnego, to fatalny czas na szkolenia. Wszyscy mają już dosyć, przez wakacje stracą zapał do wprowadzania w codziennej pracy uzyskanej wiedzy, po co więc tracić czas?

Wiele w tym racji, jednak jak zawsze haczyk tkwi we właściwym dopasowaniu tematyki spotkania do rzeczywistych, aktualnych potrzeb uczestników. Wbrew pozorom czerwiec, kiedy rozpoczyna się radosne oczekiwanie na zbliżający się wolny czas, pozwala na komfortową organizację zajęć z kilku obszarów.

Jednym z nich jest wsparcie kadry pedagogicznej w umiejętności zadbania o swój dobrostan w trakcie wakacji. Wszyscy czekamy na nie z utęsknieniem, jednak kiedy nadchodzą niekoniecznie potrafimy je efektywnie zagospodarować. Przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu, z którym tak często borykają się nauczyciele, czy metody radzenia sobie ze stresem – to kompetencje nie do przecenienia, ponieważ pozwalają na skuteczne wykorzystanie wolnego czasu i regenerację zasobów. Dzięki nim potrafimy wracać po urlopach pełni energii i zapału do podejmowania nowych wyzwań.

A jeśli planujecie wyjazd integracyjny, to niezastąpione są wszelkie warsztaty integrujące – zgrane grono pedagogiczne, które potrafi i lubi spędzać razem czas jest nie do przecenienia.

Bywa też tak, że niektóre sprawy,  w wirze codziennych, bieżących obowiązków, odkładamy na wolniejszy czas, a on jakoś ciągle nie nadchodzi. Tutaj jako przykład mogą posłużyć zagadnienia, związane z dokumentacją – choćby statuty wymagają przecież nieustannych modyfikacji i dostosowań do zmieniających się przepisów.

Zazwyczaj rok szkolny kończymy bogatsi o nowe doświadczenia, z których staramy się wyciągać wnioski na przyszłość. I tak się składa, że bardzo często dotyczą one systemu oceniania. A że nie wolno zmieniać zasad w trakcie gry, to właśnie teraz jest idealna pora na podejmowanie decyzji, czy od września zacząć stosować ocenianie kształtujące, czy może jednak pracować na informacji zwrotnej.

Zatem serdecznie zapraszamy do kontaktu – pomożemy rozpoznać Wasze potrzeby i dopasować zakres tematyczny zajęć. Zorganizujemy taką szkoleniową radę pedagogiczną, żeby czas spędzony z naszym wykładowcą przyniósł oczekiwane korzyści.