Tworzenie treści edukacyjnych z wykorzystaniem AI

Sztuczna inteligencja, to jedna z nowych technologii, która w szybkim tempie wkracza do edukacji. Dlatego warto dowiedzieć się, jakie stwarza możliwości wykorzystania w pracy nauczyciela. Przygotowywanie materiałów dydaktycznych, planów zajęć, czy analiza danych, to tylko niektóre obszary do zastosowania AI, które mogą znacząco usprawnić codzienną pracę z dziećmi i młodzieżą.

Zapraszamy na szkolenie, podczas którego uczestnicy będą mogli rozwijać swoje kompetencje w zakresie tworzenia atrakcyjnych, angażujących uczniów treści, a także poznają przydatne aplikacje, wspierające ich pracę. Nie zabraknie także istotnych informacji na temat bezpieczeństwa i etyki korzystania ze sztucznej inteligencji w szkole, przedszkolu, czy placówce oświatowej.

1. Sztuczna inteligencja w tworzeniu treści edukacyjnych

• Wprowadzenie do sztucznej inteligencji i jej roli w edukacji
  • Przegląd podstawowych narzędzi i koncepcji AI stosowanych w edukacji
  • Dyskusja na temat etycznych i społecznych aspektów wykorzystania AI w edukacji