Podsumowanie pracy szkoły/przedszkola

Szkolenie online

FORMULARZ REJESTRACYJNY ZNAJDUJE SIĘ NA DOLE STRONY

→ Prosimy o podawanie w zgłoszeniach e-maili, z których korzystacie Państwo na co dzień – na te adresy będziemy wysyłać bezpośredni link do szkolenia online. Link do webinaru otrzymasz dzień przed szkoleniem.
→ Aby dołączyć do spotkania, należy przed szkoleniem kliknąć w przesłany link oraz wypełnić pola tekstowe: imię oraz adres mailowy.
→ Po wypełnieniu pól zostaniesz przekierowany do okna w którym zostanie wyświetlony obraz z kamery wykładowcy, prezentacja oraz czat za pomocą którego możesz się kontaktować z prowadzącym i innymi uczestnikami.
→ Po szkoleniu otrzymasz link do materiałów przygotowanych przez trenera, elektroniczny certyfikat oraz fakturę.

Szanowni Dyrektorzy,

jak podsumować pracę szkoły/przedszkola szybko, sprawnie i skutecznie? Zbliża się czas na sprawozdania, informacje zwrotne, oceny i wnioski. Zapraszamy na spotkanie, na którym otrzymacie Państwo gotowe sprawozdania i przykładowe wnioski. Dokumenty zostały dostosowane do kryteriów oceny pracy nauczyciela i w zdecydowany sposób ułatwią zaplanowanie oceny nauczycieli.

Zapraszamy po gotowe wzory dokumentów:

– sprawozdanie z nadzoru pedagogicznego sprawowanego w bieżącym roku szkolnym,
– wnioski z nadzoru w pierwszym półroczu, w tym – do wszystkich kierunków polityki oświatowej
państwa (przykładowe wnioski pozytywne i negatywne oraz rekomendacje),
– przykładowe wnioski po monitorowaniu działań wynikających z nadzoru,
– przykładowe wnioski z monitorowania podstawy programowej,
– przebieg rady podsumowującej pracę przedszkola,
– materiały do pracy zespołowej na radzie podsumowującej pracę szkoły/przedszkola,
– protokół rady podsumowującej pracę szkoły/przedszkola.

Program spotkania:

• Rada podsumowująca w przepisach prawa oświatowego – analiza aktualnych przepisów prawnych (ustawy Prawo oświatowe)
  • Organizacja rady podsumowującej z uwzględnieniem wymagań państwa
  • Podsumowanie pracy szkoły/przedszkola – szybkie oraz gotowe do wykorzystania narzędzia i rozwiązania organizacyjne
  • Dostosowanie planów i sprawozdań do nowych zadań wynikających z kryteriów oceny pracy nauczyciela.
  • Podsumowanie nadzoru pedagogicznego w drugim semestrze (kontrola wewnętrzna, doskonalenie zawodowe, ewaluacja wewnętrzna, monitorowanie, obserwacja), gotowe wzory, przykładowe wnioski z nadzoru do wszystkich kierunków polityki oświatowej państwa (przykładowe wnioski pozytywne i negatywne oraz rekomendacje).
  • Przedstawienie wyników monitoringu podstawy programowej – wskazówki planistyczne  dla dyrektora.

Prowadzący: Marzena Siejewicz

Edukatorka – absolwentka ministerialnego kursu nadającego kwalifikacyjnego w zakresie umiejętności edukatorskich, profesjonalny trener, ekspertka w zakresie ewaluacji, członek zespołu projektującego zmiany w systemie nadzoru pedagogicznego  oraz wymagania państwa dla szkół i placówek (studia podyplomowe w zakresie nadzoru i ewaluacji), specjalista w zakresie oceniania i pomiaru dydaktycznego oraz analizy EWD, ekspert w zakresie systemowego zarządzania placówkami oświatowymi (uprawnienia do wdrażania systemów ISO i kontroli zarządczej), konsultant ds. normy ISO – prowadziła szkolenia dla wizytatorów do spraw ewaluacji oraz dla dyrektorów szkół z ewaluacji zewnętrznej i wewnętrznej w ramach projektu „Program wzmocnienia efektywności nadzoru pedagogicznego i oceny jakości pracy szkoły  oraz nauczycieli w projekcie „Nauczyciel badacz”, posiada 15-letnie doświadczenie na stanowisku dyrektora gimnazjum i zespołu szkół ponadgimnazjalnych, wieloletni doradca metodyczny. Od 10 lat związana z Centrum Rozwoju Edukacji A-Z – przeszkoliła tysiące dyrektorów i nauczycieli.

Zapisz się na to szkolenie

Wybierz termin, aby przejść do formularza rejestracji