Ochrona danych osobowych w pracy nauczyciela – NAGRANIE

FORMULARZ ZAMÓWIENIA DOSTĘPU DO NAGRANIA ZNAJDUJE SIĘ NA DOLE STRONY

Ochrona danych osobowych musi być stosowana w pracy każdego pracownika szkoły, przedszkola, czy placówki oświatowej, w tym pedagogicznego. Tymczasem jest to zagadnienie, które budzi wiele wątpliwości. Dlatego zapraszamy na szkolenie, w trakcie którego, na podstawie wytycznych MEN i UODO, przekażemy kompleksową i praktyczną wiedzę  jak postępować z danymi osobowymi w placówce oświatowej. Świadomość wagi przestrzegania zasad ochrony danych osobowych uczniów i ich rodziców pozwoli na uniknięcie problemów, wynikających z konieczności zgłaszania naruszeń do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych oraz obowiązku powiadamiania o naruszeniu wskazanych w przepisach prawa osób.

Odpowiadając na potrzeby naszych klientów przygotowaliśmy kompleksowe szkolenie w formie nagrania, które umożliwi nauczycielom nabycie niezbędnej wiedzy związanej z ochroną danych osobowych. Spotkanie przeznaczone jest szczególnie dla nowych pracowników, których warto przeszkolić już na samym początku pracy w szkole/przedszkolu.

Dlaczego warto?

• Nagranie możesz obejrzeć w dowolnym miejscu i dowolnym czasie
  • Otrzymasz certyfikat zgodny z wytycznymi MEiN
  • Możesz przeszkolić się indywidualnie – nie trzeba organizować spotkania dla całej kadry
  • Inwestycja to jedyne 79,00 zł za osobę

1. Podstawowe przepisy prawa w zakresie ochrony danych osobowych

2. Definicje w zakresie ochrony danych osobowych

3. Dokumenty wewnętrze placówki oświatowej, z którymi winien zapoznać się i stosować pracownik

4. Jak rozmawiać o uczniu z osobami trzecimi

5. Wizerunek ucznia w szkole oraz publikacja zdjęć uczniów w Internecie

6. Korzystanie z dziennika elektronicznego przez nauczyciela

7. Monitoring wizyjny w szkole

8. Przykłady naruszeń i wysokość kar nałożonych przez Prezesa UODO

Ważne informacje:

1. Nagranie trwa 45 minut
  2. Dostęp do szkolenia jest przeznaczony tylko dla jednej osoby, wskazanej w zgłoszeniu
  3. Po otrzymaniu zgłoszenia, w ciągu 24 godzin, skontaktujemy się z Państwem w celu przekazania dostępu do nagrania oraz wystawienia faktury i zaświadczenia o ukończeniu kursu
  4. Aby obejrzeć nagranie, należy kliknąć w otrzymany link oraz wypełnić pola tekstowe: imię, nazwisko oraz adres mailowy, wskazany podczas rejestracji
  5. Po wypełnieniu pól, na podany email, otrzymają Państwo wiadomość z bezpośrednim linkiem do nagrania

Prowadząca:

Iwona Obarzanek – pracowniczka samorządowa z ponad 10-letnim doświadczeniem w zakresie zarządzania oświatą, od wielu lat pomaga naszym Klientom rozwiązywać problemy związane z zatrudnianiem pracowników, organizacją i funkcjonowaniem szkoły. Absolwentka prawa pracy i ubezpieczeń społecznych Uczelni Łazarskiego w Warszawie; kadrowiec z wieloletnim doświadczeniem w dużej firmie; wdrożeniowiec i szkoleniowiec w zakresie prawa pracy; posiada Certyfikat Kompetencji Inspektora Ochrony Danych; prowadzi szkolenia z zakresu RODO dla dyrektorów placówek oświatowych, rad pedagogicznych oraz przeprowadza audyty w placówkach; prowadzi także szkolenia BHP.