Nauczyciel wychowania do życia w rodzinie, jako przyjazny przewodnik

Wychowanie do życia w rodzinie jest przedmiotem, wymagającym szczególnego podejścia, a także wzbudzającym często wątpliwości, a nawet kontrowersje. Zapraszamy na szkolenie, wzbogacające warsztat pracy nauczycieli WDŻ o aktywizujące, rozwijające refleksyjność uczniów, metody pracy na lekcjach. Rozwiązania, które zaproponujemy w trakcie zajęć, były wielokrotnie stosowane podczas lekcji WDŻ i cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów oraz pozytywnym odbiorem zarówno u rodziców, jak i nauczycieli.

1. Wychowanie do życia w rodzinie – kontrowersje, które trzeba wyjaśnić

2. Najtrudniejsze tematy – jak mówić o wartościach bez patosu i zniekształceń interpretacyjnych?

3. Zrozumieć współczesną rodzinę – nie narzucać poglądów, towarzyszyć na drodze do dorosłości

4. Nauczyciel WDŻ, jako przyjazny przewodnik – pomysły na refleksyjne lekcje

5. Propozycje ciekawych zajęć, poruszających tematykę rodzinną i seksualną

6. Wątpliwości, inspiracje, ważne tematy –  jakie zagadnienia trzeba koniecznie poruszyć w ramach WDŻ?