Bez kija i marchewki – czyli jak sprawdzać wiedzę bez testów i klasówek

W trakcie proponowanych zajęć przedstawimy uczestnikom wagę motywacji wewnętrznej ucznia we współczesnej i nowoczesnej edukacji. Już wiadomo, że system kar i nagród nie jest skuteczny, gdy zależy nam na głębokim uczeniu się dziecka i jego samoświadomości, a szczególnie na jego postawie rozwojowej. Włączając aktywność ruchową i zabawę w swoje zajęcia edukacyjne, poprawiamy rozumienie, zapamiętywanie i przyswajanie wiedzy. Ta sama reguła dotyczy sprawdzania wiedzy i umiejętności uczniów. W szkoleniu pokazujemy, że ruch i zabawa nie są stratą czasu, gdyż przekładają się nie tylko na znaczne podniesienie jakości pracy i efekty nauki, ale też pozytywnie wpływają na relacje.

1. Jak zadbać o motywację ucznia?

• Trochę teorii o motywacji 2.0 i 3.0
  • Postawa rozwojowa vs postawa stałościowa
  • Jak odczarować błąd?

2. Nietypowe metody sprawdzania