Chcesz zapoznać się z wnioskami, jakie płyną z najnowszych badań nad budową i funkcjonowaniem mózgu? Zależy Ci na atrakcyjnej formie warsztatu, którego treść zapadnie w Twojej pamięci? Mnemotechniki, to sposoby ułatwiające zapamiętywanie nowych wiadomości i faktów oraz przywoływanie ich, na zasadzie mechanicznych skojarzeń, np. układu wierszowego, skrótów werbalnych, analogii zewnętrznych. Do sposobów mnemonicznych należy także kategoryzacja elementów, czyli uporządkowanie i pogrupowanie, według pewnych zasad: podobieństwa znaczeniowego, czy formalnego, skojarzenie z innymi elementami, ułożonymi rytmicznie, mającymi formę logiczną lub żartobliwą. Zapraszamy na szkolenie, podczas którego uczestnicy zapoznają się z różnorodnymi technikami, wspierającymi trwałe zapamiętywanie informacji i pojęć.

1. Co to jest pamięć i jak funkcjonuje?

2. Ćwiczenia pomagające usprawnić naszą pamięć

3. Wykorzystanie technik pamięciowych przez osoby uczące się i aktywne zawodowo

4. Poprawianie koncentracji uwagi

5. Sprawne zapamiętywanie numerów telefonów, adresów, liczb i statystyk