Kreatywne projektowanie w aplikacji Canva

Rola technologii w edukacji staje się coraz bardziej znacząca, a nauczyciele stają przed wyzwaniem, jakim jest potrzeba tworzenia angażujących materiałów dydaktycznych. Canva, jako intuicyjne i wszechstronne narzędzie do projektowania, oferuje nowe możliwości w zakresie kreatywnej i spersonalizowanej edukacji.

Zapraszamy do poznania możliwości i funkcji aplikacji Canva. Proponowane szkolenie zostało opracowane z myślą o nauczycielach, którzy pragną wzbogacić swój warsztat pracy o nowoczesne, wizualnie atrakcyjne materiały. Zajęcia będą odbywały się w formie praktycznych warsztatów, które z jednej strony pomogą nauczycielom w sprawnym poruszaniu się w aplikacji, a z drugiej pozwolą na wzbogacenie prowadzonych lekcji o interesujące i angażujące uczniów treści. Uczestnicy dowiedzą się, jak efektywnie wykorzystać Canvę do tworzenia różnorodnych projektów – od prostych grafik po zaawansowane prezentacje i materiały interaktywne.

1. Wprowadzenie do podstaw Canva

• Poznanie interfejsu Canva, nauka podstawowych funkcji takich jak tworzenie layoutów, dobór kolorów, czcionek oraz wykorzystanie gotowych szablonów
  • Proste ćwiczenia praktyczne, tworzenie podstawowych projektów

2. Zaawansowane techniki projektowania