Tablice interaktywne i monitory multimedialne cyfrowym środowiskiem pracy nauczyciela

Celem szkolenia jest przygotowanie uczestników do efektywnego wykorzystywania tablicy interaktywnej podczas zajęć. Dzięki szkoleniu nauczyciel otrzyma praktyczną wiedzę i umiejętności, pozwalające na sprawne posługiwanie się w swojej pracy zarówno technologiami informacyjno-komunikacyjnymi, jak i szkolnym sprzętem multimedialnym. Omówione zostaną także możliwości użytkowania dostępnych w Internecie darmowych i otwartych zasobów edukacyjnych.

Program:

1. Przedstawione zostaną rozwiązania, do wykorzystania na tablicy interaktywnej, pozwalające całkowicie pozbyć się tradycyjnej tablicy, w tym jak pracować z wykorzystaniem trendu BYOD (czyli użyciem telefonów uczniów)

2. Nauczyciele poznają platformy z gotowymi ćwiczeniami do wykorzystania na różnych przedmiotach, od angielskiego po fizykę, a także platformy do tworzenia własnych ćwiczeń

3. Dowiesz się, jak urozmaicać zajęcia dzięki odpowiednim filmom wideo

4. Nauczysz się tworzyć interaktywne quizy i fiszki