Współpraca dyrektora szkoły z radą rodziców

Jak zakreślić granice współpracy Dyrektora szkoły z Radą Rodziców,  by zmotywować ją do udziału w życiu szkoły, a jednocześnie zachować pewną autonomię? Warunkiem dobrej  współpracy między organami szkoły jest czytelne ustalenie jej zasad. Istotna jest zatem świadomość rodziców jakie są ich kompetencje, o czym mogą i powinni współdecydować, a gdzie leżą granice? Aby  działania podejmowane w szkole były skuteczne, niezbędne jest wsparcie rodziców.  Jak  zatem zachęcić  ich  do zaangażowania i współpracy? Jak sprawić, by rodzicie utożsamiali się ze szkołą, rozumieli jej potrzeby i  wspierali jej działania?

Można narzekać na brak zaangażowania Rad Rodziców i szukać powodów, dla których ta współpraca się nie uda, albo podjąć wysiłek i znaleźć sposoby na zacieśnienie tej współpracy i związanie rodziców ze szkołą.

Przygotowana propozycja uwzględnia sposoby budowania atmosfery sprzyjającej współpracy,  zasady efektywnej komunikacji i udzielania informacji zwrotnej, skutecznych technik wpływu społecznego oraz metod rozwiązywania konfliktów. Będzie można zatem przećwiczyć swoje umiejętności psychospołeczne i wybrać model współpracy  z  Radą  Rodziców odpowiedni dla swojej placówki.

1. Kompetencje Rady Rodziców, czyli o czym rodzice mogą wspólnie decydować  w szkole?
  2. Dyrektor szkoły i Rada Rodziców – razem czy osobno?
  3. Czego rodzice oczekują od szkoły?
  4. Czego szkoła oczekuje od rodziców?
  5. Przekonania rodziców na temat szkoły.
  6. Przekonania nauczycieli na temat rodziców.
  7. Jak organizować efektywną współpracę z Radą Rodziców?
  8. Budowanie atmosfery sprzyjającej współpracy, czyli o kontaktach z rodzicami …
  9. Komunikacja interpersonalna w szkole i słów kilka o  technikach udzielania informacji zwrotnej.
  10. Techniki wpływu społecznego.
  11. Konflikty z rodzicami- strategie ich rozwiązywania.

Masz pytania lub jesteś zainteresowany organizacją zajęć?
Zapraszamy do kontaktu!

Formularz kontaktowy

Proszę uzupełnić to pole Proszę uzupełnić to pole Proszę wprowadzić prawidłowy adres email
Proszę wprowadzić treść wiadomości
Prosimy o wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.