Kontrola dotacji podmiotowych w systemie oświaty – sprawnie i skutecznie

Szanowni Państwo

Publiczne środki finansowe przekazywane w formie dotacji jednostkom oświatowym prowadzonym przez podmioty inne niż JST podlegają obowiązkowi ich rozliczenia i kontroli. Pracownik, który przeprowadza kontrolę musi dobrze znać podstawy prawne pobrania i wykorzystania dotacji oraz zasady prowadzenia kontroli.

Zapraszam Państwa na szkolenie, które ma na celu przygotowanie jego uczestników do sprawnego i skutecznego przeprowadzenia kontroli dotacji podmiotowych przekazanych jednostkom oświatowym prowadzonym przez podmioty inne niż JST.

1. Podstawy prawne kontrolowania dotacji udzielanych z budżetu JST- obowiązek czy prawo?

2. Zakres kontroli dotacji na gruncie ustawy o finansowaniu zadań oświatowych

3. Tryb kontroli dotacji przyjęty w uchwale JST – wzór zapisów w uchwale

4. Planowanie i przeprowadzenie kontroli – praktyczne wskazówki – wzory dokumentów

5. Uprawnienia osób kontrolujących, w tym prawo do przetwarzania danych osobowych

6. Obowiązki i uprawnienia osób kontrolowanych

7. Tryb działania po zakończeniu kontroli – wzory dokumentów

8. Tryb działania w przypadku ustalenia kwot do zwrotu – uprawnienia organu kontrolowanego

9. Wykaz aktualnych orzeczeń z zakresu prawidłowości pobrania i wykorzystania dotacji

Masz pytania lub jesteś zainteresowany organizacją zajęć?
Zapraszamy do kontaktu!

Formularz kontaktowy

Proszę uzupełnić to pole Proszę uzupełnić to pole Proszę wprowadzić prawidłowy adres email
Proszę wprowadzić treść wiadomości
Prosimy o wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.