Zmiany w Karcie nauczyciela od 1 września 2022 r.

FORMULARZ REJESTRACYJNY ZNAJDUJE SIĘ NA DOLE STRONY

Zmiany w Karcie Nauczyciela, które będą obowiązywać od 1 września 2022 r., budzą wiele pytań i wątpliwości –  jak zatrudniać nowych nauczycieli od 1 września br. po zmianie stopni awansu zawodowego i zmianach wynagrodzeń nauczycieli? Jakie obowiązki będzie miał nauczyciel w okresie przygotowania do zawodu nauczyciela? Jakie będą zasady zdobywania stopni awansu zawodowego w okresie przejściowym? Czy i kto może liczyć na skrócenie okresu przygotowania do zawodu nauczyciela?

Zapraszamy na szkolenie, podczas którego nie tylko udzielimy na odpowiedzi, ale też wskażemy, kto będzie mógł być mentorem nauczyciela bez stopnia awansu zawodowego oraz  jakie warunki będzie musiał spełnić nauczyciel kontraktowy, aby otrzymać stopień nauczyciela mianowanego. Uczestnicy dowiedzą się także co zmienia się w ocenie pracy nauczycieli od 1 września 2022 r., jakie będą terminy i kryteria jej dokonywania i jakie te wszystkie zmiany będą miały wpływ na czas pracy nauczycieli oraz tzw. godziny dostępności.

Program szkolenia

1. Zmiany przepisów prawa wynikające ze zmiany Karty Nauczyciela i przepisów wykonawczych – zapoznanie uczestników z wprowadzonymi zmianami w Karcie Nauczyciela i przepisach wykonawczych

2. Nowe zasady nawiązywania stosunku pracy z nauczycielem – zmiany wynikające z nowych stopni awansu zawodowego

3. Omówienie nowych stopni awansu, tabeli wynagrodzeń i zasad zatrudniania nauczycieli, rozpoczynających pracę w szkole. Czas określony jak długo?

4. Nowe obowiązki przygotowania nauczyciela do zawodu

5. Wprowadzenie w obowiązki nauczyciela, który rozpoczyna pracę, jakimi osiągnięciami musi się wykazać, jak i kiedy będzie oceniany

6. Mentor zamiast opiekuna stażu – kto będzie mógł być mentorem dla nauczyciela bez stopnia awansu oraz przybliżenie jego obowiązków

7. Przepisy przejściowe dla nauczycieli, którzy już realizują ścieżkę awansu zawodowego

8. Zapoznanie uczestników z możliwością realizacji ścieżki awansu zawodowego nauczycieli kontraktowych – czy będzie możliwe skrócenie okresu odbywania stażu i okresu oczekiwania na jego rozpoczęcie?

9. Ocena pracy nauczycieli – powrót oceny pracy dokonywanej na podstawie kryteriów, terminy oceny pracy

10. Godziny dostępności – wprowadzenie do czasu pracy nauczycieli godziny dostępności

11. Przydzielanie godzin dostępności, zasady proporcjonalności i rozliczania realizacji

WAŻNE INFORMACJE:

1. Prosimy o podawanie w zgłoszeniach e-maili, z których korzystacie Państwo na co dzień – na te adresy będziemy wysyłać bezpośredni link do szkolenia online. Link do webinaru przekazujemy dzień przed szkoleniem
  2. Aby dołączyć do spotkania, należy przed szkoleniem kliknąć w przesłany link oraz wypełnić pola tekstowe: imię oraz adres mailowy
  3. Po wypełnieniu pól nastąpi przekierowanie do okna, w którym będzie wyświetlony obraz z kamery wykładowcy, prezentacja oraz czat, za pomocą którego można się kontaktować z prowadzącym i innymi uczestnikami
  4. Po szkoleniu, na adres mailowy podany w zgłoszeniu, zostanie wysłany link do materiałów, przygotowanych przez trenera, elektroniczny certyfikat oraz faktura

Prowadzący: Dorota Pierzyńska

Trenerka z wieloletnim doświadczeniem zawodowym – praca na szczeblu administracji oświatowej. Współtwórczyni i dyrektorka jednego z pierwszych Centrum Usług Wspólnych. Prowadziła również wykłady w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji w Poznaniu na kierunku Zarządzanie oświatą. Wykwalifikowana wnioskodawczyni i koordynatorka projektów unijnych. Cały czas doskonali swój warsztat pracy. Prowadzi szkolenia, kursy i doradztwo m.in. z zakresu ruchu kadrowego, godzin ponadwymiarowych, arkuszy organizacyjnych, subwencji oświatowej oraz PPK.

Zapisz się na to szkolenie

Wybierz termin, aby przejść do formularza rejestracji

Proszę wprowadzić prawidłowy adres email Proszę uzupełnić to pole.
Proszę o akceptację tego pola.
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email Proszę uzupełnić to pole.
Proszę o akceptację tego pola.
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email