Zakładowy fundusz świadczeń socjalnych

Szkolenie online

FORMULARZ REJESTRACYJNY ZNAJDUJE SIĘ NA DOLE STRONY

→ Prosimy o podawanie w zgłoszeniach e-maili, z których korzystacie Państwo na co dzień – na te adresy będziemy wysyłać bezpośredni link do szkolenia online. Link do webinaru otrzymasz dzień przed szkoleniem.
→ Aby dołączyć do spotkania, należy przed szkoleniem kliknąć w przesłany link oraz wypełnić pola tekstowe: imię oraz adres mailowy.
→ Po wypełnieniu pól zostaniesz przekierowany do okna w którym zostanie wyświetlony obraz z kamery wykładowcy, prezentacja oraz czat za pomocą którego możesz się kontaktować z prowadzącym i innymi uczestnikami.
→ Po szkoleniu otrzymasz link do materiałów przygotowanych przez trenera, elektroniczny certyfikat oraz fakturę.

Istotna zmiana kwot odpisów na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych dla nauczycieli i pracowników administracji wprowadzona w roku 2020 oraz podwyższenie wartości świadczeń otrzymanych przez pracownika z ZFŚS wolnych od podatku wprowadzona Ustawą z dnia 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw stanowią dobrą okazję do usystematyzowania wiedzy o ZFŚS.

W związku z powyższym zapraszamy dyrektorów i członków komisji socjalnych na szkolenie o tej tematyce.

1. Podstawy prawne

• Przepisy, z których wynika działalność socjalna

2. Działalność socjalna

• Co można a czego nie finansować ze środków ZFŚS

3. Obowiązek tworzenia funduszu

• Kto musi tworzyć fundusz

4. Środki finansowe funduszu

• Skąd pochodzą środki do dyspozycji ZFŚS

5. Średnioroczne zatrudnienie

• W jaki sposób ustalić podstawę do odpisów na fundusz

6. Uprawnieni do korzystania z funduszu

• Kto może korzystać ze wsparcia ZFŚS

7. Regulamin ZFŚS

• Zasady tworzenia i modyfikacji regulaminu ZFŚS

8. Świadczenia socjalne

• Omówienie wszystkich dostępnych w ramach działalności socjalnej świadczeń

9. Administrowanie funduszem

• Omówienie odpowiedzialności związanej z administrowaniem ZFŚS

Prowadzący:

Wieloletni główny księgowy, potem dyrektor samorządowej jednostki budżetowej, powołanej do obsługi finansowo-księgowej jednostek budżetowych. Prowadzeniem szkoleń w zakresie finansów oświaty zajmuje się od 15 lat. Absolwent Wydziału Ekonomii oraz studiów podyplomowych „Rachunkowość i Finanse Przedsiębiorstwa” Szkoły Głównej Handlowej.

Zapisz się na to szkolenie

Wybierz termin, aby przejść do formularza rejestracji

Proszę wprowadzić prawidłowy adres email Proszę uzupełnić to pole.
Proszę o akceptację tego pola.
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email Proszę uzupełnić to pole.
Proszę o akceptację tego pola.
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email