Wynagrodzenia pracowników samorządowych od 1 marca 2023 r

FORMULARZ REJESTRACYJNY ZNAJDUJE SIĘ NA DOLE STRONY

Opublikowano projekt nowego rozporządzenia w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych (w tym pracowników administracji i obsługi szkół, przedszkoli, placówek oświatowych oraz DBFO i CUW-ów). Dlatego zapraszamy na szkolenie, które przygotuje uczestników do wprowadzenia jego zapisów. W trakcie zostaną omówione projektowane zmiany – zmiana tabeli minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego, zmiany w kategoriach zaszeregowania na poszczególnych stanowiskach, zmiany w wymaganiach kwalifikacyjnych, a także obowiązki pracodawcy w zakresie konieczności wprowadzenia zmian w Regulaminie wynagradzania oraz przygotowania nowych angaży dla pracowników.

Czy nowe angaże oznaczają konieczność podwyżek? Jak opracować regulamin pracy dla swojej placówki oraz uzgodnić jego zapisy ze związkami zawodowymi? Proponowane zajęcia w praktyczny sposób odpowiedzą na te pytania. Uczestniczy otrzymają także pakiet pateriałów, zawierających między innymi przykładowy aneks do regulaminu wynagradzania.

1. Przepisy prawa pracy wynikające z kodeksu pracy i ustawy o pracownikach samorządowych nakładające obowiązek tworzenia regulaminu wynagradzania

• Akty prawne, zawierających zapisy o Regulaminie wynagradzania

2. Przepisy Rozporządzenia Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych, które obowiązują od 1 marca 2023 r.

• Kwoty minimalnego miesięcznego poziomu wynagrodzenia zasadniczego, ustalonego w kategoriach zaszeregowania
  • Tabele dla poszczególnych jednostek organizacyjnych
  • Kategorie zaszeregowania
  • Wymagania kwalifikacyjne

3. Zasady ustalania nowych kategorii zaszeregowania

• Zasady ustalania nowych kategorii zaszeregowania i sytuacji pracownika, któremu tę kategorię zmieniamy
  • Nowe angaże dla wszystkich pracowników – ale czy to znaczy, że podwyżka?

4. Nowe wymagania kwalifikacyjne

• Wymagania kwalifikacyjne dla poszczególnych stanowisk
  • Tryb postępowania w przypadku pracownika, który nie spełnia wymagań kwalifikacyjnych

5. Współpraca z zakładowymi organizacjami związkowymi, w zakresie terminu i trybu uzgodnienia treści Regulaminu wynagradzania

• Zasady, terminów i trybu uzgodnienia Regulaminu wynagradzania ze związkami zawodowymi
  • Wzory pism

6. Termin i tryb zapoznania pracowników z nowym Regulaminem wynagradzania

• Zasady, terminy, tryb w jakim zapoznajemy pracowników z Regulaminem wynagradzania
  • Zarządzenie dyrektora

WAŻNE INFORMACJE:

1. Prosimy o podawanie w zgłoszeniach e-maili, z których korzystacie Państwo na co dzień – na te adresy będziemy wysyłać bezpośredni link do szkolenia online. Link do webinaru przekazujemy dzień przed szkoleniem
  2. Aby dołączyć do spotkania, należy przed szkoleniem kliknąć w przesłany link oraz wypełnić pola tekstowe: imię oraz adres mailowy
  3. Po wypełnieniu pól nastąpi przekierowanie do okna, w którym będzie wyświetlony obraz z kamery wykładowcy, prezentacja oraz czat, za pomocą którego można się kontaktować z prowadzącym i innymi uczestnikami
  4. Po szkoleniu, na adres mailowy podany w zgłoszeniu, zostanie wysłany link do materiałów, przygotowanych przez trenera, elektroniczny certyfikat oraz faktura

Prowadzący: Dorota Pierzyńska

Trenerka z wieloletnim doświadczeniem zawodowym – praca na szczeblu administracji oświatowej. Współtwórczyni i dyrektorka jednego z pierwszych Centrum Usług Wspólnych. Prowadziła również wykłady w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji w Poznaniu na kierunku Zarządzanie oświatą. Wykwalifikowana wnioskodawczyni i koordynatorka projektów unijnych. Cały czas doskonali swój warsztat pracy. Prowadzi szkolenia, kursy i doradztwo m.in. z zakresu ruchu kadrowego, godzin ponadwymiarowych, arkuszy organizacyjnych, subwencji oświatowej oraz PPK.

Zapisz się na to szkolenie

Wybierz termin, aby przejść do formularza rejestracji

Proszę wprowadzić prawidłowy adres email Proszę uzupełnić to pole.
Proszę o akceptację tego pola.
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email Proszę uzupełnić to pole.
Proszę o akceptację tego pola.
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email