Wynagradzanie pracowników administracji i obsługi szkół i przedszkoli – zmiana Regulaminów wynagradzania od 1 października 2021 r.

Szkolenie online

FORMULARZ REJESTRACYJNY ZNAJDUJE SIĘ NA DOLE STRONY

→ Prosimy o podawanie w zgłoszeniach e-maili, z których korzystacie Państwo na co dzień – na te adresy będziemy wysyłać bezpośredni link do szkolenia online. Link do webinaru otrzymasz dzień przed szkoleniem.
→ Aby dołączyć do spotkania, należy przed szkoleniem kliknąć w przesłany link oraz wypełnić pola tekstowe: imię oraz adres mailowy.
→ Po wypełnieniu pól zostaniesz przekierowany do okna w którym zostanie wyświetlony obraz z kamery wykładowcy, prezentacja oraz czat za pomocą którego możesz się kontaktować z prowadzącym i innymi uczestnikami.
→ Po szkoleniu otrzymasz link do materiałów przygotowanych przez trenera, elektroniczny certyfikat oraz fakturę.

Zapraszamy Państwa na szkolenie, podczas którego uczestnicy otrzymają kompleksową wiedzę o systemie wynagradzania pracowników administracji i obsługi szkół oraz placówek oświatowych. Zostaną omówione wszystkie jego składniki, a także terminy wypłat. Szczególna uwaga będzie skierowana na Regulamin wynagradzania pracowników administracji i obsługi oraz konieczność jego modyfikacji po 1 października 2021 r.

1. Przepisy ustawy o pracownikach samorządowych, rozporządzenie w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych, ustawa Kodeks Pracy.

• Aktualne przepisy w zakresie systemu wynagradzania pracowników administracji i obsługi szkół i przedszkoli oraz obowiązków dyrektorów.

2. Przygotowanie Regulaminu wynagradzania pracowników administracji i obsługi

• Omówienie zasad przygotowania Regulaminu wynagradzania pracowników administracji i obsługi. Podział na stanowiska urzędnicze i pracownicze
  • Tabela stawek wynagrodzeń zasadniczych
  • Przykładowe Regulaminy dla szkoły i przedszkola po zmianach od 1.10.2021 r.

3. Dodatki do wynagrodzenia – dodatek funkcyjny i dodatek specjalny

• Szczegółowe omówienie przyznawania dodatków funkcyjnych oraz ich wysokość
  • Dodatek specjalny- za co przyznajemy, jak długo wypłacamy oraz w jakiej wysokości

4. Dodatek za wysługę lat i dodatek za pracę w porze nocnej

• Dodatek za wysługę lat – zaliczanie okresów zatrudnienia, zaliczanie pracy na gospodarstwie, zaliczanie służby wojskowej
  • Praca w porze nocnej – zasady przyznawania dodatku i jego wysokość

5. Godziny nadliczbowe

• Zasady przyznawania i wynagradzania za wypracowane godziny nadliczbowe
  • Limity godzin.

6. Nagroda jubileuszowa

• Zasady przyznawania i termin wypłaty nagrody jubileuszowej
  • Wcześniejsza wypłata jubileuszu, kiedy?

7. Odprawy związane z zakończeniem stosunku pracy oraz uprawnieniami rentowymi i emerytalnymi

• Odprawy – kiedy odprawa przysługuje
  • Podstawa obliczenia
  • Termin wypłaty

8. Uzgodnienia ze Związkami zawodowymi – zasady dokonywania uzgodnień Regulaminu Wynagradzania ze Związkami Zawodowymi

Prowadzący: Dorota Pierzyńska

Trenerka z wieloletnim doświadczeniem zawodowym w pracy na szczeblu administracji oświatowej. Współtwórczyni i dyrektorka jednego z pierwszych Centrum Usług Wspólnych. Prowadziła również wykłady w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji w Poznaniu, na kierunku Zarządzanie oświatą. Wykwalifikowana wnioskodawczyni i koordynatorka projektów unijnych. Cały czas doskonali swój warsztat pracy. Prowadzi szkolenia, kursy i doradztwo m.in. z zakresu ruchu kadrowego, godzin ponadwymiarowych, arkuszy organizacyjnych, subwencji oświatowej oraz PPK.

Zapisz się na to szkolenie

Wybierz termin, aby przejść do formularza rejestracji

Proszę wprowadzić prawidłowy adres email Proszę uzupełnić to pole.
Proszę o akceptację tego pola.
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email