Tworzenie Centrum Usług Wspólnych od A do Z – analiza korzyści, ryzyka i niezbędnych dokumentów

Szkolenie online

FORMULARZ REJESTRACYJNY ZNAJDUJE SIĘ NA DOLE STRONY

→ Prosimy o podawanie w zgłoszeniach e-maili, z których korzystacie Państwo na co dzień – na te adresy będziemy wysyłać bezpośredni link do szkolenia online. Link do webinaru otrzymasz dzień przed szkoleniem.
→ Aby dołączyć do spotkania, należy przed szkoleniem kliknąć w przesłany link oraz wypełnić pola tekstowe: imię oraz adres mailowy.
→ Po wypełnieniu pól zostaniesz przekierowany do okna w którym zostanie wyświetlony obraz z kamery wykładowcy, prezentacja oraz czat za pomocą którego możesz się kontaktować z prowadzącym i innymi uczestnikami.
→ Po szkoleniu otrzymasz link do materiałów przygotowanych przez trenera, elektroniczny certyfikat oraz fakturę.

Przygotowujecie się do utworzenia Centrum Usług Wspólnych? – dostarczymy niezbędnej wiedzy, wzorów wszystkich dokumentów.

1. Akty prawne dotyczące Centrum Usług Wspólnych – tworzenia i działania. Omówienie korzyści i przeciwności

• Omówienie aktów prawnych, dotyczących terminu i zasad tworzenia oraz działania Centrum Usług Wspólnych,
  • Korzyści organizacyjne i finansowe,
  • Przeciwności? Są czy ich nie ma. Analiza.

2. Uchwała w sprawie utworzenia Centrum Usług Wspólnych oraz jego Statutu

• Szczegółowe omówienie treści uchwały oraz statutu CUW. Wzory uchwał i Statutów.

3. Regulamin organizacyjny CUW

• Przygotowanie Regulaminu organizacyjnego CUW- wzór regulaminu. Graficzny schemat organizacyjny CUW.

4. Regulamin wynagradzania pracowników CUW

• Omówienie zasad przygotowania Regulaminu wynagradzania pracowników CUW,
  • Stanowiska urzędnicze i pracownicze, pomocnicze i obsługi,
  • Kategoria wynagradzania, stawka, wymagania,
  • Regulamin wynagradzania – wzór.

5. Nabór kadr do CUW

• Wymagania kwalifikacyjne- omówienie,
  • Przygotowanie ogłoszeń – wzory ogłoszeń na poszczególne stanowiska kierownicze i urzędnicze,
  • Procedura wyboru pracownika,
  • Przykładowe pytania dla kandydatów na pracowników CUW.

6. Zakresy obowiązków pracowników

• Przykładowe zakresy czynności pracowników CUW – omówienie. Wzory.

7. Współpraca z Urzędem Statystycznym i bazą danych SIO

• Pozyskanie nr NIP i Regon,
  • Wpisanie CUW do RSPO w bazie SIO,
  • Wydatki płacowe CUW wykazywane w systemie SIO.

Prowadzący: Dorota Pierzyńska

Była pracowniczka i dyrektorka Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół, wykwalifikowana wnioskodawczyni i koordynatorka projektów unijnych. Współtwórczyni i dyrektorka jednego z pierwszych w Polsce Centrum Usług Wspólnych. Wykładowczyni w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji w Poznaniu na kierunku Zarządzanie oświatą.

Zapisz się na to szkolenie

Wybierz termin, aby przejść do formularza rejestracji

Proszę wprowadzić prawidłowy adres email Proszę uzupełnić to pole.
Proszę o akceptację tego pola.
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email