System wynagradzania administracji i obsługi publicznych szkół i przedszkoli

Szkolenie online

FORMULARZ REJESTRACYJNY ZNAJDUJE SIĘ NA DOLE STRONY

→ Prosimy o podawanie w zgłoszeniach e-maili, z których korzystacie Państwo na co dzień – na te adresy będziemy wysyłać bezpośredni link do szkolenia online. Link do webinaru otrzymasz dzień przed szkoleniem.
→ Aby dołączyć do spotkania, należy przed szkoleniem kliknąć w przesłany link oraz wypełnić pola tekstowe: imię oraz adres mailowy.
→ Po wypełnieniu pól zostaniesz przekierowany do okna w którym zostanie wyświetlony obraz z kamery wykładowcy, prezentacja oraz czat za pomocą którego możesz się kontaktować z prowadzącym i innymi uczestnikami.
→ Po szkoleniu otrzymasz link do materiałów przygotowanych przez trenera, elektroniczny certyfikat oraz fakturę.

Zapraszamy Państwa na szkolenie, które da Państwu wiedzę o systemie wynagradzania pracowników administracji i obsługi szkół i przedszkoli, o wszystkich składnikach wynagrodzenia oraz terminach wypłat, zasadach przygotowania Regulaminu wynagradzania pracowników administracji i obsługi.

I. Przepisy ustawy o pracownikach samorządowych, rozporządzenie w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych, ustawa Kodeks Pracy.

• Aktualne przepisy w zakresie systemu wynagradzania pracowników administracji i obsługi szkół i przedszkoli oraz obowiązków dyrektorów.

II. Przygotowanie Regulaminu wynagradzania pracowników administracji i obsługi

• Omówienie zasad przygotowania Regulaminu wynagradzania pracowników administracji i obsługi. Podział na stanowiska urzędnicze i pracownicze
  • Tabela stawek wynagrodzeń zasadniczych
  • Przykładowe Regulaminy dla szkoły i przedszkola.

III. Dodatki do wynagrodzenia – dodatek funkcyjny i dodatek specjalny

• Szczegółowe omówienie przyznawania dodatków funkcyjnych oraz ich wysokość.
  • Dodatek specjalny- za co przyznajemy, jak długo wypłacamy oraz jego wysokość.

IV. Dodatek za wysługę lat , dodatek za pracę w porze nocnej

• Dodatek za wysługę lat:
    – zaliczanie okresów zatrudnienia,
    – zaliczanie pracy na gospodarstwie,
    – zaliczanie służby wojskowej.
  • Praca w porze nocnej:
    – zasady przyznawania dodatku i jego wysokość.

V. Godziny nadliczbowe

• Zasady przyznawania i wynagradzania za wypracowane godziny nadliczbowe.
  • Limity godzin.

VI. Nagroda jubileuszowa

• Zasady przyznawania i termin wypłaty nagrody jubileuszowej.
  • Wcześniejsza wypłata jubileuszu, kiedy?

VII. Odprawy związane z zakończeniem stosunku pracy oraz uprawnieniami rentowymi i emerytalnymi

• Odprawy – kiedy odprawa przysługuje.
  • Podstawa obliczenia.
  • Termin wypłaty.

VIII. Uzgodnienia ze Związkami zawodowymi

• Zasady dokonywania uzgodnień Regulaminu Wynagradzania ze Związkami Zawodowymi.

Prowadzący: Dorota Pierzyńska

Była pracowniczka i dyrektorka Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół, wykwalifikowana wnioskodawczyni i koordynatorka projektów unijnych. Współtwórczyni i dyrektorka jednego z pierwszych w Polsce Centrum Usług Wspólnych. Wykładowczyni w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji w Poznaniu na kierunku Zarządzanie oświatą.

Zapisz się na to szkolenie

Wybierz termin, aby przejść do formularza rejestracji

Proszę wprowadzić prawidłowy adres email Proszę uzupełnić to pole.
Proszę o akceptację tego pola.
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email