Rekrutacja i organizacja wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2022/2023

Szkolenie online

FORMULARZ REJESTRACYJNY ZNAJDUJE SIĘ NA DOLE STRONY

→ Prosimy o podawanie w zgłoszeniach e-maili, z których korzystacie Państwo na co dzień – na te adresy będziemy wysyłać bezpośredni link do szkolenia online. Link do webinaru otrzymasz dzień przed szkoleniem.
→ Aby dołączyć do spotkania, należy przed szkoleniem kliknąć w przesłany link oraz wypełnić pola tekstowe: imię oraz adres mailowy.
→ Po wypełnieniu pól zostaniesz przekierowany do okna w którym zostanie wyświetlony obraz z kamery wykładowcy, prezentacja oraz czat za pomocą którego możesz się kontaktować z prowadzącym i innymi uczestnikami.
→ Po szkoleniu otrzymasz link do materiałów przygotowanych przez trenera, elektroniczny certyfikat oraz fakturę.

1. Podstawowe zasady organizacji wychowania przedszkolnego

2. Zasady przyjmowania dzieci do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i innych form wychowania przedszkolnego – zadania gminy – zadania dyrektora

3. Prawo dziecka do kontynuacji wychowania przedszkolnego

4. Kryteria rekrutacji ustawowe i lokalne – wzór uchwały JST

5. Terminy postepowań rekrutacyjnych – wzór zarządzenia JST

6. Tryb rekrutacji – przepisy ustawy, rozporządzenia – wzory druków stosowane przez dyrektorów

7. Tryb postępowania w przypadku nie przyjęcia dziecka w trybie rekrutacji – zadania dyrektora, zadania gminy

8. Optymalna organizacja wychowania przedszkolnego:

• liczebność grup i ich zróżnicowanie wiekowe;
  • forma organizacji kształcenia specjalnego;
  • czas pracy przedszkola a czas pracy poszczególnych oddziałów;
  • czas pracy nauczyciela a czas zajęć przedszkolnych – praktyczne rozwiązania;
  • przydział nauczyciela opiekującego się oddziałem przedszkolnym.

9. Tryb pracy nad arkuszem organizacyjnym – zmiany w zasadach opiniowania projektu

Prowadzący: Liliana Zientecka

Trenerka, legitymująca się uprawnieniami do prowadzenia szkoleń dla dorosłych (Edukator Nr MEN 1012E/888/2001), posiada wieloletnie doświadczenie zawodowym na wszystkich szczeblach administracji oświatowej (dyrektor szkoły, wizytator, pracownik administracji samorządowej). Autorka wielu publikacji i projektów szkoleniowych z zakresu prawa oświatowego i budowania kultury skutecznego zarządzania oświatą. Specjalizuje się w trzech obszarach tematycznych: implikacja nowego prawa oświatowego, finansowanie zadań oświatowych i budowanie lokalnych systemów wsparcia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W październiku 2017 r. powołana przez Ministra Edukacji Narodowej w skład Zespołu ds. opracowania modelu kształcenia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Zapisz się na to szkolenie

Wybierz termin, aby przejść do formularza rejestracji

Proszę wprowadzić prawidłowy adres email Proszę uzupełnić to pole.
Proszę o akceptację tego pola.
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email