Organizacja i dokumentacja PPP –weryfikacja dotychczasowych działań zgodnie z rekomendacjami aktualnego prawa oświatowego

Rok szkolny 2019/2020 rozpoczyna dziesiąty rok funkcjonowania w polskich szkołach kompleksowego systemu pomocy psychologiczno – pedagogicznej. Pierwsze rozporządzenie z 17 listopada 2010 roku, ewoluowało  w kolejnych latach, ale zasadnicza wizja PPP jest konsekwentnie realizowana od samego początku czyli wszechstronne rozwijanie dziecka i udzielanie pomocy poprzez adekwatne reagowanie na jego potrzeby.

Mimo, iż prawie od dekady w szkołach formalnie funkcjonuje PPP, pojawiają się błędy, nieprawidłowości w rozpoznawaniu potrzeb, złe interpretacje opinii, orzeczeń.

Chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom dyrektorów w tym obszarze proponujemy szkolenie „porządkujące” dotychczasowe działania w zakresie udzielania PPP.

Oferujemy również przykładowe, wypełnione dokumenty, procedury, dotyczące PPP w placówce.

1. Prawo oświatowe a obowiązki dyrektora w zakresie organizowania i udzielania PPP – przykłady, analiza przypadku
  2. Prawo oświatowe a obowiązki specjalistów, wychowawców i nauczycieli w zakresie organizowania i udzielania PPP – przykłady, analiza przypadku
  3. System udzielania PPP – w ramach bieżącej pracy z uczniem – określenie zakresu, przykłady realizacji
  4. System udzielania PPP – zajęcia specjalistyczne – przykłady planów pracy, dokumentowanie
  5. System udzielania PPP – ewaluacja- przykłady jej przeprowadzania, analiza pod kątem wniosków do realizacji
  6. Kompleksowe działanie – formy i sposoby współpracy z rodzicami, poradniami psychologiczno-pedagogicznymi oraz innymi placówkami edukacyjnymi działającymi na rzecz dziecka.

Prowadzący: Beata Szynalska - Skarżyńska

psycholog, nauczyciel, edukator, ekspert edukacji. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu edukacji seksualnej, następnie studia podyplomowe z poradnictwa rodzinnego. W roku 1989 pracowała w eksperymentalnej na terenie kraju, pierwszej szkole integracyjnej. Pracowała wiele lat w szkolnictwie specjalnym. Pracując w Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym (1994-2002) pełniła funkcje doradcy metodycznego, współorganizowała konferencje o zasięgu ogólnokrajowym. Od 2005 roku czynnie współpracuje z fundacjami „Niezwykłe dzieci”, „Vademecum”, które wspierają dzieci i dorosłych z Zespołem Aspergera, autyzmem, depresją i innymi zaburzeniami. Propagatorka edukacji włączającej, prowadząca od wielu lat szkolenia dla nauczycieli na terenie całego kraju o tej tematyce, w różnych ośrodkach edukacyjnych. Prowadzi szkolenia z zakresu organizowania i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej, doskonalenia umiejętności dydaktycznych i wychowawczych nauczycieli, nowoczesnych metod nauczania, motywowania, współpracy z rodzicami, arteterapii i wiele innych, które otrzymują bardzo pozytywne ewaluacje zwrotne.

Ma doświadczenie nie tylko jako psycholog, ale również nauczyciel. Była nauczycielem w przedszkolu. Uczyła przedmiotu „Przygotowanie do życia w rodzinie”, „Przedsiębiorczość” „Rozwój społeczno-zawodowy” (autorski program). Uczyła w szkole podstawowej, ponadpodstawowej oraz gimnazjum, opierając się na aktywizujących metodach pracy, realizując projekty i innowacje pedagogiczne („Debaty szkolne”, „Przedsiębiorczość”, „Zespół młodzieżowych doradców”)

W pracy terapeutycznej skoncentrowana na podejściu holistycznym, zwolenniczka mentalizacji i propagatorka „Porozumienia bez przemocy” M. Rosenberga.

Matka trójki dzieci.

Zapisz się na to szkolenie

Wybierz miasto