Nowy statut dla liceum, technikum i szkoły policealnej – L. Zientecka

Adresaci szkolenia:

• Dyrektorzy i Wicedyrektorzy szkół ponadpodstawowych
  • Nauczyciele powołani do zespołów opracowujących projekty nowych statutów.

Cel szkolenia:

• przygotowanie uczestników szkolenia do sprawnego wdrożenia nowego statutu szkoły ponadpodstawowej.

Cele szczegółowe:

• Wyposażenie uczestników szkolenia w wiedzę na temat różnic pomiędzy dotychczasowym statutem a nową materią statutu na podstawie Prawa oświatowego
  • Wyposażenie uczestników szkolenia w umiejętności pisania statutu z zastosowaniem nowych technik legislacyjnych
  • Przygotowanie uczestników szkolenia do sprawnego wprowadzenia w życie nowych statutów wydanych na podstawie Prawa oświatowego

• I sesja – Podstawy prawne statutu szkoły i zespołów szkół.
    1. Statut podstawą budowania ładu organizacyjnego szkoły.
    2. Dlaczego każda szkoła musi mieć odrębny statut?
    3. Co powinien zawierać statut zespołu i kto ma prawo go zmienić?
    4. Dobre praktyki legislacyjne – najczęściej popełniane błędy.
    5. Tryb i termin przyjęcia nowego statutu szkoły.
  • II sesja – Praktyczne zastosowanie.
    1. Schemat budowy statutu szkoły ponadpodstawowej na podstawie delegacji prawnej art. 98 Prawa oświatowego – podział na rozdziały.
    2. Omówienie kolejnych rozdziałów statutu pod kątem poprawności merytorycznej
    3. Zapisy dotyczące organizacji kształcenia w zawodzie w statucie szkoły.
    4. Przykłady dobrych praktyk legislacyjnych.

Prowadzący: Liliana Zientecka

trenerka legitymująca się uprawnieniami do prowadzenia szkoleń dla dorosłych (Edukator Nr MEN 1012E/888/2001) z wieloletnim doświadczeniem zawodowym na wszystkich szczeblach administracji oświatowej (dyrektor szkoły, wizytator, pracownik administracji samorządowej). Autorka wielu publikacji i projektów szkoleniowych z zakresu implikacji nowego prawa oświatowego i budowania kultury skutecznego zarządzania oświatą. Specjalizuje się w trzech obszarach tematycznych: implikacja nowego prawa oświatowego, finansowanie zadań oświatowych i budowanie lokalnych systemów wsparcia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W październiku 2017 r. powołana przez Ministra Edukacji Narodowej w skład Zespołu ds. opracowania modelu kształcenia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Zapisz się na to szkolenie

Wybierz miasto

Proszę wprowadzić prawidłowy adres email Proszę uzupełnić to pole.
Proszę o akceptację tego pola.