Nauczyciel wychowania do życia w rodzinie – rola i zadania. Priorytet MEiN

Wychowanie do życia w rodzinie jest przedmiotem, wymagającym szczególnego podejścia, a także wzbudzającym często wątpliwości, a nawet kontrowersje. Zapraszamy na szkolenie, wzbogacające warsztat pracy nauczycieli WDŻ o aktywizujące, rozwijające refleksyjność uczniów, metody pracy na lekcjach. Rozwiązania, które zaproponujemy w trakcie zajęć, były wielokrotnie stosowane podczas lekcji WDŻ i cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów oraz pozytywnym odbiorem zarówno u rodziców, jak i nauczycieli.

1. Wychowanie do życia w rodzinie – kontrowersje, które trzeba wyjaśnić

2. Najtrudniejsze tematy – jak mówić o wartościach bez patosu i zniekształceń interpretacyjnych?

3. Zrozumieć współczesną rodzinę – nie narzucać poglądów, towarzyszyć na drodze do dorosłości

4. Nauczyciel WDŻ, jako przyjazny przewodnik – pomysły na refleksyjne lekcje

5. Propozycje ciekawych zajęć, poruszających tematykę rodzinną i seksualną

6. Wątpliwości, inspiracje, ważne tematy –  jakie zagadnienia trzeba koniecznie poruszyć w ramach WDŻ?

Prowadzący: Beata Szynalska-Skarżyńska

Psycholożka, nauczycielka, edukatorka, ekspertka edukacji. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu edukacji seksualnej, następnie studia podyplomowe z poradnictwa rodzinnego. W roku 1989 wzięła udział w tworzeniu eksperymentalnej, pierwszej szkoły integracyjnej w Polsce. Przez wiele lat pracowała w szkolnictwie specjalnym oraz w Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym (1994-2002), gdzie pełniła funkcje doradcy metodycznego. Od 2005 roku czynnie współpracuje z fundacjami „Niezwykłe dzieci”, „Vademecum”, które wspierają dzieci i dorosłych z Zespołem Aspergera, autyzmem, depresją i innymi zaburzeniami. Realizowała liczne projekty i innowacje pedagogiczne, m.in. Debaty szkolne, Przedsiębiorczość, czy Zespół młodzieżowych doradców.

Zapisz się na to szkolenie

Wybierz termin, aby przejść do formularza rejestracji

Proszę wprowadzić prawidłowy adres email Proszę uzupełnić to pole.
Proszę o akceptację tego pola.
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email