Kontrola realizacji obowiązku szkolnego i przygotowania przedszkolnego oraz inne zadania sekretarza szkoły

Szkolenie online

FORMULARZ REJESTRACYJNY ZNAJDUJE SIĘ NA DOLE STRONY

→ Prosimy o podawanie w zgłoszeniach e-maili, z których korzystacie Państwo na co dzień – na te adresy będziemy wysyłać bezpośredni link do szkolenia online. Link do webinaru otrzymasz dzień przed szkoleniem.
→ Aby dołączyć do spotkania, należy przed szkoleniem kliknąć w przesłany link oraz wypełnić pola tekstowe: imię oraz adres mailowy.
→ Po wypełnieniu pól zostaniesz przekierowany do okna w którym zostanie wyświetlony obraz z kamery wykładowcy, prezentacja oraz czat za pomocą którego możesz się kontaktować z prowadzącym i innymi uczestnikami.
→ Po szkoleniu otrzymasz link do materiałów przygotowanych przez trenera, elektroniczny certyfikat oraz fakturę.

1. Spełnianie obowiązku przygotowania przedszkolnego, szkolnego i obowiązku nauki w polskim systemie oświaty. Aktualne podstawy prawne.
2. Przyjęcie dziecka do szkoły. Obowiązki rodziców/prawnych opiekunów dotyczące spełniania obowiązku szkolnego i obowiązku nauki.
3. Odroczenie obowiązku szkolnego.
4. Formy spełniania obowiązku szkolnego lub obowiązku nauki
5. Procedury interwencyjne dotyczące niespełnienia obowiązku szkolnego i obowiązku nauki wzory dokumentów.
6. Kontrola spełniania obowiązku nauki przez gminę.
7. Współpraca dyrektora z policją, sądem oraz innymi instytucjami i urzędami w zakresie realizacji przez uczniów obowiązku szkolnego i obowiązku nauki.
8. Adres zamieszkania czy zameldowanie- co jest ważniejsze w kontekście obowiązku szkolnego.
9. Księga ewidencji w formie papierowej czy elektronicznej?
10.Obowiązek wprowadzania danych do Systemu Informacji Oświatowej w zakresie obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego i obowiązku szkolnego- praktyczne przykłady
11. Procedura egzekucji obowiązku szkolnego i obowiązku nauki.
12. Zakres obowiązków sekretarza szkoły.
13. Zadania szkoły w związku z przejściem ucznia z jednej szkoły do drugiej
14. Wydawanie odpisów arkuszy ocen.
15. Wydawanie duplikatów świadectw.
16. Przechowywanie danych osobowych kandydatów do szkoły i dokumentacji postępowania rekrutacyjnego.
17. Kontrola obowiązku szkolnego w czasie pandemii.
18. Postępowanie z dokumentacją szkolną:
• przechowywanie bieżące (ochrona przed zniszczeniem lub zagubieniem)
• archiwizacja po pełnym załatwieniu spraw; okresy archiwizowania
• brakowanie dokumentacji, wydzielanie jej i niszczenie.
19. Rejestry szkolne
20. Jak radzić sobie ze stresem?

Prowadzący: Anna Wojkowska

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego na wydziale matematyki i Studiów Podyplomowych z zakresu Zarzadzania Zasobami Ludzkimi i informatyki. Specjalista w zakresie kompetencji kluczowych. Trener, szkoleniowiec z wieloletnim doświadczeniem. Wychowawca kilku pokoleń młodzieży. Pracuje 12 lat jako dyrektor szkoły publicznej, posiada doświadczenie w zarzadzaniu szkołą niepubliczną. Jako pedagog – praktyk prowadzi szkolenia i kursy związane ze zwiększaniem efektywności pracy, zarządzaniem zasobami ludzkimi, relacjami między nimi, jak i zarządzania czasem

Zapisz się na to szkolenie

Wybierz termin, aby przejść do formularza rejestracji

Proszę wprowadzić prawidłowy adres email Proszę uzupełnić to pole.
Proszę o akceptację tego pola.
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email