Czas pracy nauczycieli szkół i przedszkoli – rozliczanie, ewidencja, urlopy

Szkolenie online

FORMULARZ REJESTRACYJNY ZNAJDUJE SIĘ NA DOLE STRONY

→ Prosimy o podawanie w zgłoszeniach e-maili, z których korzystacie Państwo na co dzień – na te adresy będziemy wysyłać bezpośredni link do szkolenia online. Link do webinaru otrzymasz dzień przed szkoleniem.
→ Aby dołączyć do spotkania, należy przed szkoleniem kliknąć w przesłany link oraz wypełnić pola tekstowe: imię oraz adres mailowy.
→ Po wypełnieniu pól zostaniesz przekierowany do okna w którym zostanie wyświetlony obraz z kamery wykładowcy, prezentacja oraz czat za pomocą którego możesz się kontaktować z prowadzącym i innymi uczestnikami.
→ Po szkoleniu otrzymasz link do materiałów przygotowanych przez trenera, elektroniczny certyfikat oraz fakturę.

Zapraszamy Państwa na szkolenie, podczas którego uczestnicy otrzymają kompendium wiedzy na temat czasu pracy nauczycieli szkół i przedszkoli, jego ewidencji, dobowych oraz tygodniowych normach czasu pracy, tygodniowym pensum, godzinach ponadwymiarowych, a także urlopach wypoczynkowych i uzupełniających.

Program szkolenia jest skonstruowany w oparciu o najnowsze przepisy prawa.

I. Przepisy ustaw Karta Nauczyciela i Kodeks Pracy, w zakresie czasu pracy nauczycieli placówek feryjnych i nieferyjnych oraz kadry kierowniczej

• Aktualne przepisy, dotyczące czasu pracy nauczycieli oraz dyrektorów placówek feryjnych i nieferyjnych

II. Tygodniowa i dobowa norma czasu pracy nauczycieli, przerwy w pracy

• Zadania nauczyciela do zrealizowania w ramach obowiązującej normy czasu pracy
  • Inny tygodniowy rozkład czasu pracy – 4 lub 7-dniowy tydzień pracy nauczyciela
  • Praca w dniu wolnym lub w święto
  • Przerwy na karmienie dziecka – zasady wyliczania i przyznawania

III. Obowiązkowy tygodniowy wymiar zajęć nauczyciela – pensum, pensum uśrednione

• Pensum nauczycieli
  • Pensum łączone nauczycieli
  • Praca nauczycieli na jednej umowie w placówce feryjnej i nieferyjnej

IV. Rozliczanie godzin ponadwymiarowych i godzin doraźnych zastępstw

• Rozliczanie godzin ponadwymiarowych w programie excel – gotowe wzory tabel

V. Ewidencja czasu pracy pracowników pedagogicznych

• Zasady prowadzenia ewidencji czasu pracy nauczycieli
  • Dokumenty, które musimy gromadzić, w związku z ewidencją czasu pracy

VI. Urlopy wypoczynkowe nauczycieli

• Urlopy nauczycieli pełno i niepełnozatrudnionych w placówkach feryjnych – wzory obliczeń
  • Urlopy nauczycieli pełno i niepełnozatrudnionych w placówkach nieferyjnych – wzory obliczeń

VII. Urlopy uzupełniające nauczycieli

• Zasady obliczania
  • Terminy wykorzystywania

VIII. Ekwiwalent za urlop wypoczynkowy.

• Sytuacje, w których należy wypłacić ekwiwalent za urlop wypoczynkowy

Prowadzący: Dorota Pierzyńska

Była pracowniczka i dyrektorka Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół, wykwalifikowana wnioskodawczyni i koordynatorka projektów unijnych. Współtwórczyni i dyrektorka jednego z pierwszych w Polsce Centrum Usług Wspólnych. Wykładowczyni w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji w Poznaniu na kierunku Zarządzanie oświatą.

Zapisz się na to szkolenie

Wybierz termin, aby przejść do formularza rejestracji

Proszę wprowadzić prawidłowy adres email Proszę uzupełnić to pole.
Proszę o akceptację tego pola.
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email