Standardy metodyczne pracy zdalnej z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych

Czy projektując proces dydaktyczny zastanawialiście się, jak opracować i zdalnie wdrożyć efektywne rozwiązania metodyczne, które ułatwią realizację podstawy programowej? Czy kiedykolwiek próbowaliście doskonalić kompetencje kluczowe z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych? Czy wiecie, jak mogą Wam pomóc w pracy tablice wirtualne i narzędzia cyfrowe? Czy zastanawialiście się, w jaki sposób wypracowany standard metodyczny może usprawnić zdalną pracę dydaktyczną?
Na te i wiele innych pytań udzielimy odpowiedzi podczas szkolenia „ Standardy metodyki pracy zdalnej z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych”. Przygotowaliśmy dla Państwa pakiet rozwiązań metodycznych wspierających realizację podstawy programowej w trybie zdalnym. Podczas spotkania zostaną przekazane informacje na temat wybranych aplikacji wspierających synchroniczny
i asynchroniczny model pracy. Zapoznamy Państwa z standardami metodyki pracy zdalnej.

I. Synergia technologii i dydaktyki

• Omówienie standardów metodyki pracy zdalnej: cele i efekty uczenia się, materiały dydaktyczne, kontenty e-learningowe, projekty edukacyjne, narzędzia IT, koncepcje i modele metodyczne.

II. Synchroniczny i asynchroniczny model pracy z uczniem

• Jak prowadzić wartościowe zajęcia dla uczniów: omówienie przykładów zajęć.

III. Projektowanie pracy – warsztat metodyczny

• Projektowanie jednostek dydaktycznych z wykorzystaniem metody aktywizujących, narzędzi cyfrowych, przykładów: szablon lekcji, warunki z podstawy programowej, wybrane narzędzia cyfrowe: Miro, Voki, Kahoot, Mentimeter, Khan Akademy.
  • Weryfikacja realizacji celów uczenia się: testy, quizy, projekty edukacyjne, sesje Q&A, inne.
  • Ewaluacja zajęć dydaktycznych.

IV. Podsumowanie

• Podsumowanie zajęć.