Jak prowadzić lekcje on-line i nie zwariować? Prowadzenie zajęć w aplikacji Teams

Zapraszamy Państwa do udziału w warsztacie metodycznym, podczas którego poznacie/ utrwalicie zasady planowania zajęć on-line zgodnie z metodyką nauczania (przykładowe rozwiązania metodyczne usprawniające pracę z uczniami). Zaprezentowana zostanie także aplikacja Forms, która jest doskonałym narzędziem do planowania lekcji i weryfikacji wiedzy uczniów. Przedstawimy także zastosowanie aplikacji Teams do tworzenia zespołów i zarzadzanie nimi, prowadzenia wideokonferencji, publikowania materiałów.

1.Zapoznanie z aplikacją Forms.

• omówienie możliwości, które tworzy praca w aplikacji Forms
  • propozycje zadań podsumowujących i weryfikujących wiadomości

2.Praca w aplikacji Teams – tworzenie zespołów i zarządzanie nimi, prowadzenie wideokonferencji, publikowanie materiałów, tworzenie zadań.

• tworzenie zespołów roboczych w aplikacji Teams
  • planowanie wideokonferencji i konsultacji on-line
  • publikowanie materiałów
  • zamieszczanie materiałów do edycji

3.Warsztat metodyczny – planowanie zajęć on-line zgodnie z metodyką nauczania.

• prezentacja przykładowych lekcji z wykorzystaniem różnych form i metod pracy oraz wybranych aplikacji wspomagających uczenie się
  • przygotowanie zajęć: część wprowadzająca, właściwa i podsumowująca
  • interaktywna burza mózgów- jak ją przeprowadzić?