Wsparcie uczniów w sytuacji kryzysowej – wykorzystanie dostępnych narzędzi i metod

Ministerstwo Edukacji i Nauki, publikując kierunki polityki oświatowej państwa, wskazało na konieczność uwzględnienia problemu szczególnego wsparcia uczniów w powrocie do normalności po czasie pandemii – odbudowania więzi rówieśniczych, wzmocnienia poczucia bezpieczeństwa.

Szkolenie, oparte na metodach warsztatowych, pozwoli na praktyczne poznanie sposobów budowania skutecznych zespołów nauczycieli, określania potrzeb zespołów, poznawania metod oddziaływania na zespół i wzmacniania nauczycieli. Jednocześnie wpłynie na wzrost umiejętności liderskich dyrektora szkoły. Jak zadbać o dobrostan uczniów w czasie i po pandemii? Każdy zespół z pewnością znajduje na to pytanie własną odpowiedź, dostosowaną do specyfiki, potrzeb, trudności, jednak zasada dbałości o relacje i poczucie bezpieczeństwa jest niezmienna dla wszystkich grup – każdej szkoły i przedszkola, każdego nauczyciela i ucznia.

1. Zdalne nauczanie– skutki dla rozwoju psychofizycznego uczniów

2. Omówienie problemów występujących wśród uczniów szkoły