fbpx
A-Z Centrum Rozwoju Edukacji

Wartościowe szkoły w innowacjach pedagogicznych – wychowanie do wrażliwości na prawdę i dobro

Szkolenie będzie miało wymiar praktyczny. Uczestnicy zostaną zapoznani z przykładem autorskiej innowacji pedagogicznej „Lekcje uczuć”, która została zakwalifikowana, jako przykład działania z zakresu nowoczesnej dydaktyki i może być realizowana w ramach zajęć wychowawczych. Inicjatywa wpisuje się w drugi i czwarty kierunek polityki oświatowej państwa: Wychowanie do wrażliwości na prawdę i dobro: kształtowanie właściwych postaw szlachetności zaangażowania społecznego oraz zapewnienie wsparcia uczniom szczególnie w sytuacji kryzysowej wywołanej pandemią.

Projekt został opracowany w odpowiedzi na rosnące wśród uczniów zapotrzebowanie na pomoc w radzeniu sobie z emocjami własnymi i cudzymi w trudnych, stresujących sytuacjach szkolnych i życiowych, co stanowi dodatkową wartość innowacji. Każdy uczestnik w ramach szkolenia otrzyma przykład innowacji pedagogicznej.

 

Program szkolenia:

 

1. Innowacja pedagogiczna- jak ją uszyć na miarę potrzeb szkoły?

 

2. Model pracy wychowawczej- Lekcja pierwsza- „Wdzięczność”

 

3. Bank dobrych praktyk metodycznych z zakresu wychowania do wrażliwości na prawdę i dobro, kształtowania właściwych postaw szlachetności zaangażowania społecznego

Zamów szkolenie

Formularz

Proszę uzupełnić to pole. Proszę uzupełnić to pole.
Proszę uzupełnić to pole. Proszę uzupełnić to pole. Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.
Proszę wprowadzić uwagi
Proszę o wyrażenie zgody.
Proszę o wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.