Wartościowe szkoły w innowacjach pedagogicznych – wychowanie do wrażliwości na prawdę i dobro

Szkolenie będzie miało wymiar praktyczny. Uczestniczy zostaną zapoznani z przykładem autorskiej innowacji pedagogicznej „Lekcje uczuć”, która została zakwalifikowana jako przykład działania z zakresu nowoczesnej dydaktyki i może być realizowana w ramach zajęć wychowawczych. Inicjatywa wpisuje się w drugi i czwarty kierunek polityki oświatowej państwa: Wychowanie do wrażliwości na prawdę i dobro: kształtowanie właściwych postaw szlachetności zaangażowania społecznego oraz zapewnienie wsparcia uczniom szczególnie w sytuacji kryzysowej wywołanej pandemią. Projekt został opracowany w odpowiedzi na rosnące wśród uczniów zapotrzebowanie na pomoc w radzeniu sobie z emocjami własnymi i cudzymi w trudnych, stresujących sytuacjach szkolnych i życiowych, co stanowi dodatkową wartość innowacji. Każdy uczestnik w ramach szkolenia otrzyma przykład innowacji pedagogicznej.

1.Innowacja pedagogiczna- jak ją uszyć na miarę potrzeb szkoły?
2.Model pracy wychowawczej- Lekcja pierwsza- „Wdzięczność”.
3.Bank dobrych praktyk metodycznych z zakresu wychowania do wrażliwości na prawdę i dobro, kształtowania właściwych postaw szlachetności zaangażowania społecznego.