Strategie behawioralne i komunikacyjne w pracy z dzieckiem “trudnym” w przedszkolu

Trudne zachowania dzieci w wieku przedszkolnym coraz częściej stanowią dla nauczycieli duże wyzwanie, a wykorzystywane dotychczas rozwiązania wychowawcze niekoniecznie przynoszą spodziewany efekt. Dlatego proponujemy szkolenie, którego celem będzie poszerzenie kompetencji uczestników o metody i formy pracy, pozwalające na podjęcie skutecznych działań w takich sytuacjach. Ponieważ intensywny program behawioralnej modyfikacji zachowania zakłada, że każde zachowanie wynika z wpływu środowiska, jego modyfikacja umożliwi osiągnięcie realnego wpływu na zmianę niepożądanych zachowań.

1. Zmiany cywilizacyjne, kondycja psychiczna, cyberprzestrzeń – czynniki wyzwalające trudne zachowania dzieci

2. ABA – założenia terapii behawioralnej, opartej na modyfikacji zachowań

3. Komunikacyjne kody, czyli efektywne porozumiewanie się z cyfrowym przedszkolakiem

4. Dlaczego warto zmienić styl pracy wychowawczej – skuteczne metody pracy z przedstawicielem pokolenia Alfa

5. Strategie i procedury. Jak wprowadzić zmiany?