Dobro we współczesnym systemie wartości

W dzisiejszym świecie dzieci coraz wcześniej podlegają oddziaływaniu treści, które mogą negatywnie wpłynąć na ich postawę oraz mogą powodować nieodwracalne skutki, w budowanym przez nie systemie wartości. Dlatego tak ważne jest podejmowanie systematycznych działań, pokazujące dobra, jako fundamentu naszego funkcjonowania w społeczeństwie i współczesnym świecie.

1. Wpływ współczesnego otoczenia na psychikę oraz wrażliwość dziecka w wieku przedszkolnym, ucznia szkoły podstawowej i ucznia liceum (w zależności od potrzeb szkolącej się grupy)

2. Zjawisko desensytyzacji – jego przyczyny oraz wpływ na funkcjonowanie społeczne dziecka

3. Wartości kluczowe dla dobrostanu człowieka

4. Codzienni bohaterowie – zbiór utworów literackich i filmowych do wykorzystania w pracy z uczniami