Pozytywna dyscyplina dla małych i dużych sposobem na budowanie pozytywnego klimatu szkoły oraz wzmacnianie poczucia bezpieczeństwa uczniów

Społeczność szkolna potrzebuje zasad, dzięki którym każdy będzie się czuł nie tylko bezpieczny, ale też ważny i potrzebny podczas swojej podróży edukacyjnej. Budowanie relacji, dzięki którym tworzy się dobrą atmosferę nauki, rozwoju i zabawy jest dziś nie tylko bardzo cenne, ale i niezbędne po doświadczeniach edukacji zdalnej i licznych lockdown’ów.

Zapraszamy Państwa na szkolenie warsztatowe, podczas którego nauczyciele zapoznają się z wybranymi elementami koncepcji wychowawczej Pozytywnej Dyscypliny, dzięki czemu odpowiedzą sobie na pytanie, jak rozwijać wzajemny szacunek, współpracę i odpowiedzialność w szkole oraz dostaną wskazówki i narzędzia, aby te pożądane zachowania małymi krokami wdrażać i promować w szkole.

1.Dyscyplina wczoraj a dziś – nowy paradygmat.
2.Style przywództwa.
3.Moc relacji w budowaniu porozumienia.
4.Komunikacja oparta na szacunku.
5.Problemy i rozwiązania – życiowy duet wzrostowy.
6.Rola złych zachowań w rozwoju dziecka (ucznia).
7.Jak przestać kontrolować i dyscyplinować dzieci poprzez strach i mechanizm kara – nagroda?
8.Siedem sił wspierających samokontrolę.
9. 4 fazy konstruktywnego dyscyplinowania – przykłady szkolne.