Pozytywna dyscyplina dla małych i dużych – sposób na budowanie pozytywnego klimatu szkoły oraz wzmacnianie poczucia bezpieczeństwa uczniów

Społeczność szkolna potrzebuje zasad, dzięki którym każdy będzie się czuł nie tylko bezpieczny, ale też ważny i potrzebny podczas swojej podróży edukacyjnej. Budowanie relacji, dzięki którym tworzy się dobrą atmosferę nauki, rozwoju i zabawy jest dziś nie tylko bardzo cenne, ale i niezbędne nie tylko po doświadczeniach edukacji zdalnej i licznych lockdown’ów, ale też sytuacji w Ukrainie.

Zapraszamy na warsztatowe szkolenie, podczas którego nauczyciele zapoznają się z wybranymi elementami koncepcji wychowawczej Pozytywnej Dyscypliny oraz odpowiedzą sobie na pytanie, jak rozwijać wzajemny szacunek, współpracę i odpowiedzialność w szkole. Otrzymają również wskazówki i narzędzia, aby te pożądane zachowania, małymi krokami, wdrażać i promować w szkole.

1. Dyscyplina wczoraj i dziś – nowy paradygmat

2. Style przywództwa

3. Moc relacji w budowaniu porozumienia

4. Komunikacja oparta na szacunku

5. Problemy i rozwiązania – życiowy duet wzrostowy

6. Rola niepożądanych zachowań w rozwoju dziecka (ucznia)

7. Jak przestać kontrolować i dyscyplinować dzieci poprzez strach i mechanizm kara – nagroda?

8. Siedem sił wspierających samokontrolę

9. 4 fazy konstruktywnego dyscyplinowania – przykłady szkolne