Nastolatek jaki jest każdy widzi, ale czy rozumie?

Wszyscy doświadczamy trudności, związanych z okolicznościami, w jakich przyszło nam pracować. Długotrwały okres nauki zdalnej, pandemia, wojna w Ukrainie – to czynniki, które szczególnie dotkliwie wpłynęły na dzieci, będące w burzliwym okresie dojrzewania, a także spotęgowało trudności, w niezbędnym dla efektywnego procesu kształcenia kontakcie z uczennicami i uczniami.

Szkolenie, które proponujemy, przybliża sylwetkę psychologiczną współczesnych nastolatków i przedstawia zestaw metod, których wdrożenie w pracy z klasą skutecznie poprawi relacje nauczyciela z uczniami, a tym samym ułatwi pracę wszystkich uczestników procesu edukacyjnego.

1. Zmiany rozwojowe w wieku nastoletnim

• Podstawowe informacje nt. zmian w organizmie dziecka w okresie dojrzewania

2. Nastolatek w naszych oczach

• Co widzimy, my dorośli patrząc na dzisiejsze nastolatki?
  • Czego nie dostrzegamy, a co postrzegamy opacznie?

3. Jak wygląda świat w oczach nastolatka?

• Omówienie priorytetów i największych trudności, które ma do pokonania nastolatek

4. Co możemy zmienić w sobie?

• Jak skutecznie dostosować metody pracy do percepcji i celów stawianych przez nastolatki samym sobie?

5. Ćwiczenia do zastosowania w klasie

• Omówienie ćwiczeń, poprawiających komunikację, które nauczyciel może przeprowadzić w klasie