Kiedy zaczyna się hejt, czym jest i kogo dotyczy? Fakty i mity

Zjawisko hejtu w Internecie jest niemal powszechne i tylko pozornie stanowi domenę dorosłych. Ofiarami, ale też prowodyrami, są często dzieci i młodzież.  Dlatego ważne jest, aby rodzice, nauczyciele i wszyscy dorośli pracujący z młodymi ludźmi umieli rozmawiać z podopiecznymi o godności i wzajemnym szacunku, ponieważ hejt jest właśnie skutkiem braku szacunku wobec ludzi. A ponieważ najlepsze efekty w takich obszarach przynosi eliminowanie przyczyn zjawiska, niezwykle ważne jest, aby dorośli – nauczyciele, rodzice, opiekunowie, dysponowali jak najpełniejszą wiedzą. I to właśnie wiedza o tym, czym jest zjawisko hejtu, w jakich sytuacjach się pojawia i jak sobie z nim radzić, będzie celem tego szkolenia.

1. Co to jest hejt? Definicja, geneza, przykłady

2. Mowa nienawiści vs. Hejt podobieństwa i różnice