Działaj! Poszukuj! Twórz! Projekty interdyscyplinarne alternatywą na realizację kanonu edukacji klasycznej, edukacji patriotycznej, obywatelskiej i kulturowej

Czy nowe rozwiązania edukacyjne mogą być zaadoptowane do realizacji kanonu edukacji klasycznej? Jak zorganizować ciekawe zajęcia bez nadmiernego obciążenia ucznia „nudnymi” treściami dydaktycznymi? Jak przygotować dobry scenariusz projektu interdyscyplinarnego, który może być realizowany w warunkach edukacji stacjonarnej i zdalnej? Na te i wiele innych pytań udzielimy odpowiedzi podczas szkolenia, w ramach którego  otrzymają Państwo przykład scenariusza zajęć interdyscyplinarnych oraz liczne pomysły na realizację ciekawych pomysłów na realizację kanonu edukacji klasycznej,  w tym kompetencji patriotycznej, obywatelskiej i kulturowej. Wspólnie będziemy omawiali przydatność nowoczesnych rozwiązań metodycznych, wspierających realizację trzeciego kierunku polityki oświatowej państwa.

1. Najnowsze trendy w edukacji wspierające nauczanie interdyscyplinarne  – odkrywanie przez dociekanie, nauczanie problemowe, nauka krytycznego myślenia, Action Learning.
2. Angażujące scenariusze zajęć interdyscyplinarnych, realizowane w wariancie zajęć zdalnych i stacjonarnych.
3. Generowanie pomysłów na ciekawe działania z zakresu realizacji kanonu edukacji klasycznej wprowadzającej w dziedzictwo cywilizacyjne Europy, edukację patriotyczną, obywatelską
i kulturową.