Praca z uczniem ze SPE – efektywne, zdalne nauczanie i udzielanie PPP w sytuacji pandemii

Dzisiejsza rzeczywistość przepełniona niepokojem i niepewnością, ma ogromny wpływ na rozwój wszystkich uczniów, w obszarach: edukacyjnym, emocjonalnym i społecznym. W szczególnie trudnej sytuacji są uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Spowodowana pandemią izolacja dodatkowo skomplikowała ich, i tak bardzo trudne, położenie. Właśnie z myślą o tych uczniach proponujemy Państwu udział w webinarze, podczas którego pokażemy krok po kroku, jak efektywnie ich wspierać, korzystając z dostępnych dziś możliwości technicznych. Otrzymacie Państwo również przykładową dokumentację oraz propozycje form i metod pracy, dostosowanych do specyfiki danego zaburzenia; aneksy do IPETu czy WOFU.

I. Uczeń ze SPE – ustalenie procedury działania szkoły w warunkach pandemii

• informacja
  • współpraca z rodzicami
  • współpraca z innymi nauczycielami