Przeżyć i uciec. Szkolenie na wypadek ataku terrorystycznego, wtargnięcia napastnika lub innego zagrożenia w szkole – warsztaty dla uczniów.

Żyjemy w niespokojnych czasach, niemal codziennie słyszymy w mediach o kolejnych aktach agresji w miejscach publicznych i nowych ofiarach. Bardzo często napastnicy jako cel obierają szkoły czy przedszkola pełne bezbronnych dzieci i nauczycieli. Poszkodowanych osób mogłoby być mniej, gdybyśmy wiedzieli jak się zachować w odpowiedni sposób.

Proponujemy Państwu kilkugodzinne, warsztatowe zajęcia z żołnierzem elitarnej polskiej jednostki specjalnej. Będziemy ćwiczyć różne scenariusze zagrożenia w Państwa miejscu pracy wg zasady Run, Hide and Fight (uciekaj, chowaj się, walcz). Szkolenie jest adresowane do wszystkich pracowników każdej placówki oświatowej jak i samych uczniów. Zalecamy luźny, nie krępujący ruchów strój. Grupy nie powinny przekraczać 25-30 osób.

I. Wprowadzenie
– wyjaśnienie pojęć: atak terrorystyczny, terroryzm, aktywny strzelec;
– sposoby trafnej diagnozy ryzyka, czyli rozpoznania sytuacji zagrażającej życiu

– panika i jej oblicza – sposoby radzenia sobie z nią w praktyce

II. Sygnały ostrzegające o niebezpieczeństwie
– na co zwracać uwagę
– pytania i odpowiedzi

III. Postępowanie w sytuacji wtargnięcia napastnika/ataku terrorystycznego
prawidłowe zdefiniowanie rodzaju zagrożenia, jego źródła, model postępowania
zostałeś zakładnikiem – co dalej?
ćwiczenia praktyczne: barykadowanie się w klasie, jak się zachować by przeżyć i uciec, co robić podczas szturmu antyterrorystów
– pytania i odpowiedzi

IV . Ewakuacja, jej przebieg i zakończenie – pytania i odpowiedzi.

Wykładowca – zajęcia prowadzi były żołnierz elitarnej polskiej jednostki specjalnej. Posiada międzynarodowe certyfikaty poświadczające kompetencje szkoleniowe. Brał udział w szkoleniach antyterrorystycznych w U.S.A i Izraelu. Swoje doświadczenie zdobywał na polach walki w konfliktach na całym świecie oraz ochraniając VIP-ów. Prowadzi podobne szkolenia dla urzędów, banków i korporacji.