Szkolnictwo ponadpodstawowe po 1. września 2019r.

Celem szkolenia jest zwrócenie uwagi na nowe rozwiązania w zakresie edukacji w szkołach ponadpodstawowych z wpisaniem ich w aktualnie obowiązujący stan prawny. Umieszczenie zmian pośród rozwiązań już istniejących pozwoli na ujęcie całości systemu kształcenia ponadpodstawowego , co w świetle aktualnej techniki prawodawczej stosowanej w MEN wydaje się być zabiegiem bardzo istotnym.

W  trakcie szkolenia zostaną przedstawione propozycje rozwiązań  konkretnych zadań, jakie staną przed dyrektorami szkół ( np. niezbędne zmiany w statutach, umowa o staż, pisma kadrowe). Ponadto zaprezentowane zostaną koncepcje realizacji zajęć dodatkowych w zakresie nauki zawodu  oraz zestawienie przykładowych  instytucji certyfikujących dla poszczególnych kwalifikacji rynkowych.

W trakcie szkolenia nauczyciele:

• Poznają zakres zmian w prawie oświatowym od 1 września 2019r.
  • Przeanalizują ich znaczenie dla procesu kształcenia
  • Zaplanują organizację pracy szkól i własną w najbliższym roku szkolnym
  • Wskażą najistotniejsze zmiany, które będą miały wpływa na jakość edukacji

1. Definicje dotyczące edukacji – nowe definicje i określenia pojęć z zakresu edukacji w ustawie Prawo oświatowe