Realizacja zadań profilaktyczno-wychowawczych w przedszkolu zgodnie z podstawą programową

Cele szkolenia:

•    Poznanie podstaw prawnych realizacji zadań profilaktyczno-wychowawczych wychowania przedszkolnego.
•    Analiza i usystematyzowanie zadań profilaktyczo-wychowawczych zawartych w podstawie programowej wychowania przedszkolnego.
•    Planowanie pracy profilaktyczno-wychowawczej zgodnie z podstawa programową.
•    Poznanie sposobów dokumentowania pracy wychowawczej nauczyciela przedszkola.

    Podstawy prawne realizacji zadań profilaktyczno-wychowawczych przedszkola, oddziału przedszkolnego zorganizowanego w szkole podstawowej i innej formie wychowania przedszkolnego.
    Zadania profilaktyczno-wychowawcze ujęte w podstawie programowej wychowania przedszkolnego.
    Efektywność realizacji zadań profilaktyczno-wychowawczych w postaci celów osiąganych przez dzieci na zakończenie wychowania przedszkolnego.
    Zakres i formy współpracy z rodzicami i środowiskiem w realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego.
    Propozycje zabaw profilaktyczno-wychowawczych w przedszkolu.
    Planowanie i dokumentowanie zadań profilaktyczno-wychowawczych.
    Programy wspierające pracę wychowawczą nauczyciela przedszkola.