Jak zachować spokój, dystans i radość życia w niepewnej rzeczywistości?

1. Gdzie dziś jesteśmy i dokąd zmierzamy?
  2. Wyzwania dnia codziennego – jak sobie z nimi radzić?
  3. Wskazanie najważniejszych zmiennych doświadczanej rzeczywistości i wypracowanie potencjalnych strategii radzenia sobie z wyzwaniami.
  4. Nauczyciel – przewodnik po niepewnej rzeczywistości. omówienie zadań nauczyciela, które warto uwzględnić w procesie nauczania, aby utrzymać pozytywne nastawienie uczniów i ich motywację.
  5. Na co możemy liczyć w czasach niepewnych i nieprzewidywalnych?
  6. Omówienie etapów zmiany poprzez odpowiedzi na pytania: Co się zmienia? Co się nie zmienia? Na co mam wpływ? Na co nie mam wpływu?
  7. Emocje w czasie kryzysu i zamętu informacyjnego – tykająca bomba frustracji, lęku i strachu. anatomia lęku i strachu.
  8. Omówienie mechanizmu budowanie napięcia w zachowaniach i postawach dorosłych i dzieci poprzez szum informacyjny.
  9. Poznanie świadomych strategii konstruktywnych reakcji wobec odbieranych informacji.
  10. Paraliż mentalny – dlaczego narzekamy i stale się martwimy?
  11. Filtrowanie rzeczywistości – w jaki sposób kreujemy odbiór dnia codziennego?
  12. Praca z wzorcami interpretacyjnymi rzeczywistości.
  13. Jaki jest sens codziennych problemów i licznych trudności w oparciu o logoterapię Viktora Frankla?
  14. Ukazanie rozwiązań i sposobów radzenia sobie z wyzwaniami dnia codziennego poprzez szukanie sensu -metoda Viktora Frankla.
  15. Co robić? Jak reagować? – proaktywne wzorce zachowań w trudnych chwilach – praktyczne wskazówki jak radzić sobie z pesymistycznymi mentalnymi scenariuszami i silnymi emocjami lęku i strachu.
  16. Poznanie metod radzenia sobie z negatywnym nastawieniem-budowanie postawy proaktywnej w społeczności szkolnej.