fbpx
A-Z Centrum Rozwoju Edukacji

Kto pyta nie błądzi – coaching nauczycielski

Dzisiaj nie jeden nauczyciel czy wychowawca zadaje sobie pytanie: jak dotrzeć do swojego ucznia, aby proces nauczania był przyjemny,  satysfakcjonujący i efektywny? Potrzeby edukacyjne współczesnych uczniów względem proponowanych im metod i form pracy niejednokrotnie oparte są na hierarchicznej relacji nadrzędno – podrzędnej: nauczyciel – uczeń. Dodatkowo liczne klasy i ciągłe wzmaganie  się nauczycieli z czasem, aby zrealizować cały program sprawiają, że często to co ważne i istotne w edukacji – jednostkowy rozwój potencjału ucznia – zostaje zepchnięty na dalszy plan na rzecz ogólnych (masowych) potrzeb klasy. Coaching jako spersonalizowana metoda dydaktyczno – wychowawcza staje się dzisiaj wsparciem dla tradycyjnych form nauczania i uczenia się.  Proponujemy Państwu szkolenie, prowadzone metodą warsztatową, gdzie nauczyciele poznają jedno z najważniejszych narzędzi coachingowych jakim jest umiejętność zadawania właściwych pytań jako wzmocnienie codziennego zapleczecza komunikacyjnego nauczyciela uczącego w szkole ponadgimnazjalnej.

Program seminarium:

Poznanie wybranych zagadnień z zakresu rozwoju osobistego, wspierających proces edukacyjny w relacji nauczyciel – uczeń :

  1. Sztuka zadawania pytań – jak opanować najważniejszą umiejętność coacha?
  • Po co pytać?
  • Jak zostać mistrzem zadawania pytań?
  • 10 najczęstszych błędów związanych z zadawaniem pytań.
  • Rodzaje pytań.
  • Pytanie – odpowiedź – sprzężenie zwrotne.

    2. Siła celu w budowaniu motywacji do działania.
    3. Feedback – informacja zwrotna – jak jej udzielać, aby zachęcić, a nie zniechęcić  do kolejnego wyzwania?

Prowadzący: Agnieszka Magdar

Twórca Planety Kreatywnej Edukacji. Nauczyciel, trener rozwoju osobistego, efektywnej nauki i motywacji. Prowadzi szkolenia z zakresu miękkich kompetencji oraz szybkiego czytania, technik pamięciowych i motywacji z wykorzystaniem skutecznych strategii neurolingwistycznego programowania. Wieloletnie doświadczenie w pracy w szkole i problemy z jakimi wzmagali się uczniowie i nauczyciele w procesie nauczania stały się punktem zwrotnym do szukania coraz to nowych sposobów na efektywną, szybką i przyjemną naukę. Będąc w stałej podróży rozwoju osobistego pracuje nad aplikacją biznesowego stylu myślenia do obligatoryjnej edukacji.

Zamów szkolenie

Formularz

Proszę uzupełnić to pole. Proszę uzupełnić to pole.
Proszę uzupełnić to pole. Proszę uzupełnić to pole. Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.
Proszę wprowadzić uwagi
Proszę o wyrażenie zgody.
Proszę o wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.