Instrukcja obsługi głosu – emisja i higiena głosu

Uwolnić głos znaczy uwolnić osobę a każdy człowiek jest nierozdzielnie umysłem i ciałem.
Kristin Linklater

Choroby gardła, krtani od dawna są naszą, nauczycielską chorobą zawodową. Dlatego proponuję Państwu szkolenie, podczas którego poznacie niezbędne aspekty teoretyczne anatomii i fizjologii oddychania i fonacji, nauczycie się prawidłowego toru oddechowego, właściwego tworzenia głosu, wzmacnia go, a jednocześnie nieuszkadzania aparatu głosowemu. Uświadomię także Państwu, jak silna jest zależność pomiędzy zależności pomiędzy emisją głosu a emocjami i jak zdobyć umiejętność panowania nad głosem w sytuacjach trudnych psychologicznie. Wierzę, że zarówno teoria, jak i zaproponowane ćwiczenia zmotywują Was do pogłębiania nowozdobytej wiedzy i umiejętności.

Część teoretyczna:

• Podstawy teoretyczne anatomii i fizjologii narządu głosu i układu oddechowego
  • Zasady higieny pracy głosem

Zajęcia praktyczne kształcące umiejętności:

• dynamicznego oddychania (wypracowanie właściwego toru oddechowego, poznanie techniki podparcia oddechowego)
  • prawidłowej fonacji (praca nad koordynacją oddechowo- fonacyjną, poprawną artykulacją, zwrócenie uwagi na dykcję)