Jak budować pozytywny klimat szkoły?

Naczelnym zadaniem nauczyciela jest aktywne towarzyszenie uczniowi w jego rozwoju i tworzenie atmosfery umożliwiającej realizację celów rozwojowych. Żeby Twój uczeń radził sobie w życiu, musi się tego nauczyć. Uczy się poprzez modelowanie. Ty także modelujesz zachowania swoich uczniów poprzez przykład. Jeśli Ty nie jesteś spójny w słowach i czynach, Twój uczeń także taki będzie. W dziecku widać lepiej wszystkie problemy dorosłych, którzy je otaczają. Człowiek nieszczęśliwy generuje człowieka nieszczęśliwego.

„Czyste źródło to szansa na czystość całej rzeki”

Zapraszamy Państwa na szkolenie, podczas którego nauczyciele zapoznają się z koncepcją dobrostanu, nauczą się rozpoznawać swoje emocje i przekonania oraz zrozumieją ich wpływ na subiektywne postrzeganie rzeczywistości. Zrozumieją, iż poczucie szczęścia zależy od nas samych. Dowiedzą się również, w jaki sposób można rozwiązywać problemy w sposób twórczy i niestandardowy. Ponadto nauczyciele poznają koncepcję Pozytywnej Dyscypliny, dzięki której odpowiedzą sobie na pytanie: jak rozwijać wzajemny szacunek, współpracę i odpowiedzialność w szkole oraz dostaną wskazówki i narzędzia, aby budować w szkole pozytywny klimat.

1. Czym jest klimat szkoły?

2. Znaczenie relacji w budowaniu klimatu szkoły

3. Czym jest szczęście? – teorie naukowe i potoczne rozumienie szczęścia

4. Problemy w szkole – w poszukiwaniu rozwiązań

5. Wychowanie bezstresowe vs. autorytaryzm czy samokontrola i samodyscyplina. Ty wybierasz