O dobrostanie, czyli jak żyć dobrze i wdrażać uczniów do dobrego, szczęśliwego i zdrowego życia?

Dobrostan człowieka jest jednym z najważniejszych czynników kształtujących jakość życia. Jak osiągnąć wysoki poziom spełnienia, satysfakcji życiowej, poczucia zadowolenia, pomyślności, optymizmu, czy po prostu szczęścia?

Badania potwierdzają, że dla ogromnej liczby ludzi najistotniejsze są wspierające, pozytywne relacje. Szkoła, w której dzieci i młodzież spędzają większość swojego czasu, może wpływać zarówno ochronnie, jak i zagrażająco na kształtowanie dobrego, szczęśliwego i zdrowego życia. Nauczyciel, który w swojej codziennej pracy pomaga dzieciom i młodzieży radzić sobie z trudnymi sytuacjami i przepracowywać silne emocje, potrzebuje konkretnych kompetencji. W obecnym kryzysie edukacji nauczyciel może na nowo odnaleźć swoją rolę poprzez zmierzenie się z tym, czego uczy swoją postawą, podejściem do innych ludzi i sposobem komunikacji.

Zapraszamy na szkolenie, podczas którego nauczyciele będą mogli wzmocnić swoje kompetencje, w tym empatię dla innych i siebie, budować wspólnotę oraz poznać sposoby dbania o swój dobrostan i aby móc pomagać swoim uczniom w jego osiąganiu.

1. Czym jest dobrostan? Model dobrostanu szkoły

2. Jak osiągnąć dobrostan? O budowaniu relacji wspólnotowych w szkole

3. Wzrost kompetencji osobistych drogą do dobrostanu

4. Planowanie działań i rozsądne inwestowanie czasu – dlaczego to takie ważne?

5. Pełnia zdrowia – sposoby budowania dobrostanu uczniów i nauczycieli

6. Kształtowanie postaw prozdrowotnych – przykłady dobrych praktyk